Яка довжина крокви при ширині будівлі 11метров

Дах захищає будівлю від усіляких атмосферних впливів, а також виступає в ролі конструктивного прикраси всій будівлі. Вона зумовлює довговічність будинку, разом з цим, її будівництво і наступні ремонти вимагають чималих грошових витрат. Тому до питання її зведення необхідно поставитися з усією відповідальністю.

У будівництві будь-яких об’єктів немає місця прорахунків. Тому перед зведенням якого-небудь будівлі потрібно вірно виконати відповідні обчислення. Зробити це можна за допомогою онлайн сервісів, однак воістину точні розрахунки конкретного об’єкта можливі лише при «ручний» обробці даних.

Хто зводив власний будинок, той неодмінно стикався з питанням, як розрахувати висоту даху. Перед визначенням даного параметра, необхідно врахувати кілька нюансів:

  • визначитися з типом покрівлі – одно-, дво- або багатоскатний, з житловою мансардою, горищем або без нього;
  • визначити ухил даху – потрібно взяти до уваги кліматичні умови району будівництва, силу вітру, кількість опадів і температуру;
  • вибрати покрівельний матеріал – він також пред’являє якісь вимоги до кута нахилу покрівлі.

Величина ухилу коливається в межах 11-60 0. Чим більше випадає взимку снігу в районі, тим кут повинен бути більше. Після попереднього обчислення висоти даху, можна визначитися з кількістю необхідного матеріалу. У даному питанні багато що визначає саме кут конструкції – з його зростанням підвищується витрата матеріалу. Наприклад, ухил 45 0 збільшить собівартість даху (в порівнянні з плоскою конструкцією) в 1,5 рази, а якщо цей параметр буде дорівнює 60 0 – в 2 рази.

Пропорції висоти покрівлі обумовлюються тільки нормативними вимогами до споруди. Безпосередньо висота може бути порахована за допомогою будівельного кутника і креслення даху, виконаного на міліметровому папері. Крім цього, зробити розрахунки допоможуть найпростіші геометричні формули, для чого знадобляться такі початкові дані: довжина і ширина будівлі, кут нахилу покрівлі.

Далі, необхідно вдатися до нескладних геометричним розрахункам. Катет трикутника – це висота коника, другий катет може бути шириною будинку, його діагоналлю, розділеної навпіл або половиною ширини будівлі (для односхилої, шатрової і двосхилим покрівлі відповідно). Висота коника визначається множенням довжини катета на тангенс кута нахилу. Наводимо вам для розрахунків таблицю тангенсів і синусів:

Наприклад, є будинок шириною 6 м з 2-скатної дахом ухилом 40 0. Тангенс 40 0 ​​дорівнює 0,839. Таким чином, висота даху дорівнює 6/2 * 0,839 = 2,5 м.

За схожою схемою розраховується і довжина крокв. В описаному вище трикутнику дана опора представлена ​​гипотенузой. Щоб обчислити її довжину необхідно величину відомого катета розділити на синус протилежного кута нахилу. Зі схеми вище випливає, що довжина крокв (у нашому трикутнику — це гіпотенуза) Lc дорівнює висоті гребеня даху Hк розділеної на синус кута А.

Lc = Hк / sinA

Як видно, розрахувати висоту даху нескладно. Ігнорувати ці обчислення не варто, бо це загрожує перевитратою коштів або руйнуванням конструкції в процесі експлуатації вже зведеного будівлі.

Перейти на сайт: Джерело


Share →