Як зробити скріншот (screenshot) екрана

Доброго часу доби, здавалося б що в цьому складного? Але судячи з того, як часто задають це питання — як зробити скріншот екрану (Сторінки) на комп’ютері, вирішив написати про це.

Якщо не хочете робити скріншоти екрану в ручну то, раджу випробувати програму Joxi. Програма дозволить зробити скріншот як цілого екрану, так і певної області в два кліка з відправкою відразу на хостинг картинок.

Що таке скріншот екрану

Для початку, що таке скріншот екрану? Скріншот, неважливо чого, окремої сторінки / документа або всього екрану, це деяка область у графічному форматі, тобто простий знімок робочої області монітора комп’ютера або телефону, не важливо. Як правило, скріншот це те, що знаходиться у вас перед очима на моніторі. Screenshot можуть знадобитися вам, наприклад, якщо ви пишете статті і хочете що б вони виглядали не простий простирадлом, а повноцінної статтею, тобто з якою-ніякої, але графікою. Як говориться краще один раз побачити ніж сто разів почути =) Тому в деяких моментах, якщо ви описуєте які або дії з комп’ютером, то краще зробити скріншот екрану щоб не плутати читача, та й самому (ой) що б не писати зайвого.

Як зробити screenshot екрану

Його можна зробити декількома способами, найчастіше для цього достатньо натиснути на кнопку Print Screen (PrtScn, або PrtScn SysRq. На ноутбуці можливо буде потрібно натиснути комбінацію клавіш fn + prt scr) яку можна знайти на вашій клавіатурі (верхня права частина, де зазвичай горять кнопочки КАПСЛОКУ і т.п.). Після натискання цієї кнопки, скріншот екрану збережеться в буфер обміну, і тепер для того що б отримати звичайну картинку у форматі jpeg або png, необхідно вставити вміст буфера даних в будь-який графічний редактор, будь то фотошоп або ж простий windows paint. Наприклад, запускаємо paint .net (я використовую саме цю програму для того що б створити скріншот екрану / сторінки ), Потім створюємо новий документ (картинку):

Прочитати повністю: Джерело


Share →