Як зробити скріншот екрана_1

У комп’ютерній діяльності виникають ситуації, коли потрібно зберегти зображення з екрану монітора, або як кажуть зробити скріншот екрану. Часто знімок екрана називають також прінтсріном. Зробити їх можна як за допомогою вбудованих функцій операційної системи, так і з використанням спеціально призначених програм, які можуть володіти додатковими функціями і надавати додаткові зручності у створенні скріншотів.

Як зробити скріншот в Windows .

У всіх операційних системах сімейства Windows (XP, Vista і Windows 7) знімок екрана створюється однаковим чином. Для цього вам потрібно всього-лише натиснути кнопку PrtSc на клавіатурі. PrtSc — це скорочений варіант запису PrintScreen, що на нашу читається як Прінтскрін, або знімок екрана. На деяких типах клавіатур дана кнопка може бути підписана як Print Screen / SysRq.

При натисканні цієї кнопки в буфер обміну переноситися вся видима частина екрану монітора, тобто все те, що ви на ньому бачите. Якщо вас це не влаштовує і ви хочете отримати зображення тільки активного вікна, без меню Windows та інших непотрібних елементів, то можна скористатися комбінацією клавіш PrtSc + Alt. Спочатку натискається Alt, а потім PrtSc і в результаті в буфер бмена буде скопійовано зображення тільки активного в даний момент вікна. Таким чином ми практично впорались із завданням і отримали знімок екрана, але тільки поки що він знаходитися у нас в спеціальному відділі оперативної пам’яті комп’ютера — буфері обміну. Щоб зберегти його у вигляді зображення потрібно відкрити будь-який графічний редактор (можна використовувати вбудований Paint), створити в ньому новий документ і вставити в нього зображення з оперативної пам’яті, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + V. Спочатку натискається кнопка Ctrl, а потім V (англійська літера V). У сучасних графічних редакторів розмір нового документа при копіюванні в нього зображення автоматично підлаштуватися під розміри вашого скриншота. Вам не потрібно вказувати їх вручну.

Після того, як ви скопіювали ваш скріншот в новий документ можна буде провести різні операції по його редагування. Змінити розмір, вирізати потрібну область, додати необхідні підписи, змінити яскравість, контрастність і інші параметри в міру необхідності. У висновку вам потрібно тільки зберегти зображення, присвоївши файлу унікальне ім’я і вибравши один з можливих форматів jpeg, gif, png, tiff або bmp. На цьому питання, як зробити скріншот екрану вбудованими засобами операційної системи можна вважати закритим.

У багатьох комп’ютерних іграх разрабочиков передбачено створення скріншотів натисканням на клавішу F12. При цьому вони будуть збережені в папку Мої документи.

Для створення знімків екрану існують також різні сторонні програми і утиліти. Найбільш відомі з них: Paparazzi. Floomby. Magic Screenshot. Jing та багато інших. При бажанні ви можете ознайомитися з функціями кожної з даних програм на їх офіційних сайтах і вибрати потрібну, виходячи з ваших потреб.

Як зробити скріншот на ноутбуці .

Як відомо клавіатури ноутбуків мають неповний набір кнопок. Це обумовлено браком місця в них, відведеного під клавіатуру. Тому, кнопка PrintScreen в них може бути об’єднана з іншою клавішею. Натиснути її можна з використанням кнопки Fn, розташованої внизу зліва на клавіатурі. У всьому іншому процес створення знімка екрана нічим не відрізняється від його виконання на повноцінній клавіатурі.

Як зробити скріншот на Mac (маці) .

За останні кілька років комп’ютери від компанії Apple стали користуватися підвищеною популярністю. Коли на Mac переходять ті користувачі, які довгий час працювали в середовищі Windows, то вони з жахом виявляють що багато речей, до яких вони вже звикли і довели до автоматизму в Mac OS не працюють. Але, це зовсім не означає, що їх там немає зовсім. Зробити скріншот на Mac засобами операційної системи на практиці виявляється ще простіше, ніж у Windows. Для цього вам не потрібно користуватися графічним редактором, так як знімок Ерана зберігається відразу в зображення буквально в один прийом.

Вам потрібно тільки натиснути клавіші Shift + Cmd + 3. Спочатку натискається кнопка Shift, потім Cmd і потім цифра 3 на клавіатурі. В результаті на робочому столі комп’ютера буде збережений Прінтскрін всій області екрану у вигляді файлу з назвою «Знімок екрана 2012-02-29 в 17.44.09» і розширенням .png. Час і дата в назві файлу у вас, звичайно, буде іншим.

Для того, щоб зробити скріншот частині екрана в Mac OS ви повинні натиснути очетаніе клавіш Shift + Cmd + 4 .

Курсор прийме наступний вигляд. Вам потрібно поставити його в лівий верхній кут області, з якою будете робити скріншот, натиснути ліву кнопку миші і не відпускаючи її виділити необхідну область. Як тільки ви відпустите ліву кнопку буде зроблений знімок екрана і збережений на робочому столі комп’ютера.

У висновку статті хотілося б нагадати, що створюючи скріншоти і викладаючи їх в мережу потрібно завжди перевіряти, щоб в них не потрапила приватна інформація, якою можуть скористатися зловмисники. Вдалих вам знімків!

Прочитати повністю: Джерело


Share →