Як зробити сир в домашніх умовах

Сир — це продукт, який виходить при згортанні білка в молоці і відділення його від сироватки. Чи можна приготувати його самостійно, з чого і як зробити сир в домашніх умовах? Для його приготування потрібно молоко або кефір і залежно від того, за яким рецептом ви будете його готувати, може знадобитися закваска.

Найпростіший спосіб приготування сиру — з кислого молока. З 3-літрової банки жирного домашнього молока виходить близько 800-900 г сиру. Молоко дня на два залишають при кімнатній температурі до перетворення його в кисляк. Чим довше простоїть молоко в теплі, тим кисліше буде сир. Скисле до густоти молоко, потрібно акуратно перелити в каструлю, не перемішуючи. Щоб не переливати молоко з банки, краще заквасити його відразу в каструлі.

Каструлю з кислим молоком поставте на повільний вогонь і злегка помішуйте до тих пір, поки молоко не стане теплим і сироватка не почне відділятися. Після цього вогонь потрібно вимкнути. Не слід доводити молоко до кипіння, так як в цьому випадку ви отримаєте тугий, як гума продукт. Як тільки вміст каструльки охолоне, візьміть марлю, складіть її в 3-4 шари, постеліть на дно друшляка так, щоб краї марлі звисали по краях. Поставте друшляк над ємністю, в яку буде стікати сироватка, і акуратно вилийте сир разом з сироваткою з каструлі. Почекайте трохи, щоб основна рідина скла, зав’яжіть марлю з сиром у вузлик і підвісьте над ємністю (наприклад, покладіть качалку кінцями на краю високої каструльки, а вузлик із сиром повісьте на качалку). Готовність сиру визначається припиненням виділення сироватки. Отриману сироватку можна використовувати для приготування млинців або просто випити її.

Щоб прискорити скисання молока, його заквашивают ложкою сметани, кефіром або кладуть в нього скоринку чорного хліба. Далі готують сир вищеописаним способом. Так само можна приготувати і сир з кефіру.

Для отримання прісного сирка візьміть холодне кип’ячене молоко, додайте до нього молочнокислий кальцій або розчин хлористого кальцію, поставте на вогонь в емальованій каструлі і доведіть до кипіння. Зніміть каструлю і остудіть молоко до кімнатної температури. Утворився згусток покладіть в марлю і відіжміть. Для отримання 50 г сиру вам знадобиться о, 3 мл молока і молочнокислий кальцій — 1,25г (дві з половиною таблетки по 0,5 г) або 20% -ний розчин хлористого кальцію — 3 мл (1/2 ч. Л.) .

Ще один досить простий рецепт отримання сиру з кефіру: пакет кефіру відправте в морозилку, з замороженого кефіру зніміть пакет і покладіть кефір на ситечко. У міру розморожування сироватка стече крізь сито, а густа сирна маса залишиться.

Перейти на сайт: Джерело


Share →