Як зробити лук в домашніх умовах

Чоловік — це завжди мисливець і годувальник. Так уже склалося історично. Тому любов до зброї закладена в чоловіках з дитинства. Чисто зі спортивного інтересу чоловіки обожнюють стріляти з лука. Щоб не купувати дороге зброю, можна зробити його самому.

Традиційний матеріал для виготовлення лука — дерево. Такі породи дерева, як ліщина, ялівець, горобина, дуб, ясен, береза, верба відмінно підходять, щоб зробити лук. Варто відзначити, що для роботи нам знадобляться лише гілки дерева, а не оброблена деревина. Саме гілки товщиною три-чотири сантиметри мають необхідні властивості, які сприяють гнучкості лука. Гілки для лука краще заготовити взимку, зрізати їх при температурі -10 — -15 градусів.

Для цибулі знадобляться дві гілки дерева. Кору знімати не обов’язково. Досить зафарбувати фарбою торці гілок, потім покрити гілки воском (товщина шару 3 мм). Тепер гілки треба підвісити вертикально в приміщенні з кімнатною температурою. Сохнути вони повинні довго: від 3-х місяців до року. Якщо зрізати гілки взимку, то до літа вже можна приступати безпосередньо до виготовлення лука. Коли гілки просохнуть, необхідно відокремити від них кору.

Гілки стануть плечима лука. Також необхідна заготовка під рукоять. Повна висота лука повинна бути приблизно як розмах Ваших рук.

Для рукояті вибираємо дошку. яка за своїм діаметром буде відповідати товщині плечей (гілок). До рукояті потрібно прикріпити плечі за допомогою мотузки або хомутів.

Для того щоб надати луку необхідну форму і пружність його потрібно пропарити, а потім зафіксувати в певній формі на кілька днів до остаточного висихання. Таким чином, збережеться необхідний вигин.

Для збереження довговічності, цибулю можна просочити гарячим воском (але не сильно, не глибше 2-3 мм, інакше він втратить пружність).

Тепер необхідно вирізати борозни для тятиви, потім натягнути її. Тятива надаватися на цибулю тільки перед стрільбою. Щоб цибуля прослужив Вам довгий час, при зберіганні тятиву потрібно знімати. Зберігати цибулю рекомендується в приміщенні, де немає сильних перепадів температур.

Як ми бачимо, зробити лук в домашніх умовах не так вже й складно. Тільки врахуйте, що якщо влітку Ви хочете зайнятися стрільбою з лука, то взимку Вам вже треба буде заготовити гілки.

Лук, зроблений своїми руками, буде радувати Вас довгий час!

Ви можете також подивитися відео як зробити лук в домашніх умовах

Прочитати повністю: Джерело


Share →