Як зробити арку з гіпсокартону

Відео до статті

Зробити арочний звід або отвір в типовій квартирі — значить серйозно облагородити її, надати їй абсолютно особливий вид. Ця стаття являє собою покрокове керівництво по тому, як зробити арку з гіпсокартону. За допомогою наших рад Ви зможете легко зробити вельми естетичну та витончену арку.

Робимо арку з гіпсокартону своїми руками

Про матеріал

Перед тим, як зробити арку з гіпсокартону, давайте трохи поговоримо про самому матеріалі. Чому ми обрали саме гіпсокартон? Справа в тому, що це надзвичайно зручний та недорогий матеріал для всіляких оздоблювальних робіт, виконуваних своїми руками. Насправді гіпсокартон — матеріал досить старий, він був винайдений ще в XIX столітті, а в радянську епоху активно застосовувався під усім відомою назвою "суха штукатурка". Матеріал являє собою два шари картону і шар гіпсу всередині. Виходить щось на зразок бутерброда. До переваг гіпсокартону можна віднести наступні характеристики цього матеріалу:

  1. Гіпсокартон є на 100% екологічно чистим і не містить в своєму складі ніяких токсинів.
  2. Матеріал прекрасно пропускає повітря.
  3. Гіпсокартон володіє такими самими звуко- і теплоізоляційними властивостями, що і цегла з бетоном, при тому, що він є куди більш легким матеріалом.
  4. Не має ніякого специфічного запаху.
  5. Легко ріжеться. Гіпсокартон можна розрізати навіть звичайним ножем.
  6. Листи гіпсокартону дозволяють створити з нього будь-яку форму.

З недоліків матеріалу можна відзначити те, що гіпсокартон досить крихкий, погано переносить високу вологість і низьку температуру. Однак у нашому випадку ці його якості не мають ніякого значення.

Приступаємо до роботи

Спочатку потрібно підготувати проріз, для чого необхідно демонтувати двері і дверний блок. Справа в тому, що дверний отвір доведеться дещо збільшити, так як арка займає більше місця і зорово трохи зменшує висоту отвору. Після цього можна приступити до виготовлення бічних частин арки. Їх спочатку потрібно розмітити на аркуші гіпсокартону. Зазвичай в будинку влаштовують циркульна арку, тому малюємо дугу за допомогою олівця, шила і шнурка. Це дуже просто: визначаємо радіус арки, для чого зав’язуємо на шнурку дві петлі. Після цього в одну петлю вставляємо олівець, а в іншу — шило. Тепер встромляємо шило в лист гіпсокартону і креслимо олівцем дугу. Після цього точно так само вичерчуємо і другу боковину.

Робимо каркас

Дуже важливо виготовити каркас максимально якісно, ​​так як від нього здебільшого залежить і зовнішній вигляд конструкції, і її міцність. Каркас повинен бути виконаний із звичайних профілів типу UD або CD. Щоб надати конструкції потрібний вигин, надрізаємо бічні сторони профілів. Щоб зібрати каркас максимально точно, як шаблон використовуємо вже виготовлені боковини. Встановлюємо в отвір сам каркас і боковини, після чого приступаємо до виготовлення завершального елемента конструкції — нижньої поверхні, яку потрібно робити зігнутою.

Як зігнути гіпсокартон

Нам потрібно не занадто великий кут вигину, тому можна застосувати наступний спосіб. Спочатку надрізаємо монтажним ножем смугу гіпсокартону таким чином, щоб ніж пройшов крізь картон і заглибився в гіпс на кілька міліметрів. Нижній шар картону повинен залишитися цілим. Потім надломлюються гіпсокартон за прорізаним місцях і кріпимо до оцинкованого профілю каркаса саморізами. Після цього прорізи закладаємо спеціальною шпаклівкою для швів. Потім потрібно заґрунтувати і зашпаклювати всю конструкцію. Пам’ятайте, що вигин виходить тим рівніше і правильніше, ніж частіше Ви зробите прорізи — звичайно, без фанатизму.

Останні штрихи

Замазавши монтажні шви шпаклівкою, захистіть кути пластиковими або металевими перфорованими кутиками. Куточки потрібно закріплювати на шпаклівку за допомогою шпателя, щоб вони прилягали щільніше. Після того, як висохнуть стики, пройдіться по конструкції шкіркою. Потім для грунтовки використовуйте грунт глибокого просочення, після чого зашпаклюйте фінішної шпаклівкою. Нарешті, після того, як висохне фінішний шар, потрібно зашліфувати його дрібною шліфувальною сіткою. Тепер пофарбуйте конструкцію спеціальної водополімерной фарбою в бажаний колір і Ваша арка готова! Якщо якісь речі залишилися для Вас незрозумілими, в інтернеті завжди можна знайти відео, як зробити арку з гіпсокартону та інших матеріалів.

Прочитати повністю: Джерело


Share →