Як зробити

Здається, що у Вас у дворі є все: дитячий майданчик, зручні лавки, красиві ліхтарі, але все одно чогось не вистачає. Освіжити двір можуть, звичайно ж, квіти! Повірте, навіть на самому невеликому земельній ділянці та прибудинкової території може оселитися ефектна квіткова клумба, яка буде радувати око своєю пишністю, яскравістю і великою кількістю фарб!

Клумба — це, насамперед, квітник, який має правильну геометричну форму: коло, квадрат, ромб, овал, трикутник. як правило, в клумбу висаджують як однорічні, так і багаторічні рослини, змішуючи їх по сезонах (весна, літо, осінь). Все це дозволяє досягти ефекту довготривалого цвітіння: коли одні відцвітають, інші тільки починають розпускатися.

Для початку, оцініть територію, на якій розташовуватиметься квіткова клумба: це може бути як ділянка на дитячому майданчику, так і територія перед під’їздом. Важливо, щоб квітник добре висвітлювався. При підборі квіткового асорті пам’ятайте, що яскраво квітучі великі квіти краще розташовувати на відстані півметра один від одного.

Необхідно добре підготувати грунт для клумби. З тієї ділянки, де планується розбити квітник, видаліть всі бур’яни, коріння. У тому випадку, якщо в землі велика велика кількість глини, наточити туди пісок. Якщо ж навпаки — земля занадто "легка", Потрібно додати кам’яну борошно або глину. Удобрити грунт не завадить: використовуйте гній, мінеральні добрива, компост. Перемішайте добрива з грунтом і полийте водою. Тепер необхідно розпушити грунт лопатою або граблями.

Важливим є питання про підбір кольорів. Необхідно враховувати різні моменти: час цвітіння, сезон, висоту рослин, вимоги до умов утримання і т.д. Низькі квіти нехай розташовуються на передньому плані, а високі — на задньому або ростуть уздовж стіни будинку. Не забувайте про дотримання колірної гармонії: наприклад, жовтий гілленіум чудово виглядає з синіми квіточками шавлії. У тому випадку, якщо після посадки квітів, між ними залишилися земляні простору, заповнити їх допоможуть почвопокривні рослини, які при цвітіння утворюють щільний красивий килим. Оформити краю клумби можна вічнозеленими рослинами, такими, як: обрієта, вальдштейнія.

Доглядати за рослинами потрібно обов’язково — не залишайте клумбу у дворі напризволяще. За необхідності зрізайте засохле листя, видаляйте бур’яни, поливайте, обприскуйте квіти і, звичайно, один раз на місяць підгодовуйте грунт добривами.

Види квіткових клумб

Їх існує величезна різноманітність. Ви можете поекспериментувати і зробити у дворі відразу кілька різновидів квітників.

Регулярна клумба. Сувора геометрична форма, симетричні візерунки. У такій клумбі всі рослини цвітуть в один час.

Нерегулярна клумба. Квітник не обмежений певними формами, тому виглядає максимально природно. Як раз в цій клумбі поєднують рослини різного періоду цвітіння.

Піднесена клумба. Красиво виглядає многоуровневость квітника.

Моноклумба. Це квітник, що складається з одного виду рослин: троянди, айстри, жоржини, півонії та ін. Така клумба відмінно підходить для експериментів з формою.

З квітковими клумбами Ваш двір буде яскравим, красівим- таким, яким дійсно можуть пишатися всі мешканці будинку!

Поділися з друзями:

При повному або частковому цитуванні цієї статті посилання на сайт www.ikirov.ru обов’язкове!

Вас можуть зацікавити

Побудувати альтанку

Як зробити. побудувати альтанку

(7 коментарів)

Найкрасивішими і довговічними є альтанки, побудовані своїми руками. Для цього необхідно побудувати альтанку самому

Лавка

Як зробити. лава

(3 коментарі)

Для матусь з колясками лава просто незамінна

Парковка у дворі

Як зробити. парковка у дворі

(9 коментарів)

Найголовніше, щоб мешканці не противилися Вашою ініціативою і щоб Ваша парковка у дворі не заважала проїзду пожежних машин

Спортивний майданчик

Як зробити. спортивний майданчик

(1 коментар)

Спортивний майданчик повинна бути розташована на вільному і досить великому просторі у дворі.

1 коментар:

Фіона

Прочитати повністю: Джерело


Share →