Як зібрати кубик Рубика схема складання в картинках

Ймовірно, кожна людина чув про існування кубик Рубіка. Ця іграшка є однією з найбільш продаваних у світі, а значить і дуже популярною, адже в світі було продано приблизно 350-400 млн. Примірників. І популярність триває в наші дні. Можна подумати, в чому складність зібрати кубик Рубіка 3×3. Однак знайшов інформацію на якомусь форумі, де наводилася цифра, що 95% людей так і не змогли осилити даний винахід. У чому ж криється підступ? Виявляється, любителі кубика Рубика не знають і не розуміють, що зібрати його можна лише за схемою. Без певного алгоритму можна витратити купу сил і часу, так і домігшись бажаного результату.

Але натренованому збирачеві кубика не складе труднощів подужати його секунд за 20-30.

Як зібрати кубик Рубіка: схема складання в картинках — алгоритм складається з базових простих кроків, завдяки якому чемпіони складають його в лічені секунди.

Спочатку ми повинні зробити так званий «Хрест». Сенс у тому, що потрібно зібрати хрест, що складається з п’яти фрагментів, що знаходяться на одній з граней нашого куба (зазвичай, верхній). Для побудови хреста виберемо будь-який з квітів, один кубик, в центрі якого має потрібний нам колір, і будуємо навколо хрест (я буду робити білий). Методики збору розрізняються, і єдності алгоритму тут не спостерігається. Потім необхідно скласти правильний хрест, тобто від кожного променя куба відходить два однакових кольору на кожній грані. Іншими словами, ми маємо продовження хреста на інших гранях кубика, які складаються з двох однакових кубиків.

Наступним етапом ми повинні зібрати всю грань, на якій розташовувався хрест. Тобто якщо ми збирали хрест з білого кольору, то тепер нам необхідно зібрати всю білу сторону нашого кубика Рубика. Але не просто зібрати, а зробити так, що грань була б білого кольору, а довколишні кубики мали б один колір. Тобто від повністю зібраної білої грані відходили б три однакових кубика синього кольору, зеленого, оранжевого і червоного. Формул тут ніяких немає, інтенсивно покрутіть, все дуже просто.

Якщо у вас справжній, фірмовий кубик Рубік, то навпроти білого кольору завжди буде розташовуватися жовтий колір, як би ви не крутили.

Далі нам потрібно заповнити другий рівень нашого кубика. Якщо в спочатку ми робили так, що від білих граней відходить колір одного довколишнього кубика, то тепер потрібно, що б відходило два однакових кольору. Для того, що б виконати цю операцію, нам знадобиться алгоритм. Всі дивіться у відео, яке я приведу внизу статті.

Наступним етапом нам необхідно буде зібрати хрест, який знаходиться на протилежній стороні, яку ми зібрали. Якщо у нас була повністю зібрана біла сторона, то хрест тепер буде розташовуватися, навпроти і мати жовтий колір.

Потім, як і у випадку з білим хрестом, потрібно зробити так, що б збігалися кольори кубиків, але вже не два, а три на кожному промені.

Після того, як зробили правильний жовтий хрест, потрібно його повністю заповнити, що б всі кубики були одного кольору.

Останнім етапом ми правильно розташовуємо відсутні кольору. Робиться за принципом трикутника.

Удачи в збірці. Упевнений, ваші друзі будуть пишатися вами, а деякі навіть заздрити. Адже мало кому це під силу. Відео складається з кількох частин. Уважно подивіться по кілька разів і з легкістю зможете повторити.

Прочитати повністю: Джерело


Share →