Як утеплити стелю мінватой_1

Зменшення тепловтрат в квартирі або будинку в зимовий період — завдання не з простих. Тепло перестане йти у віконні щілини при заміні старих рам на пластикові конструкції, зберегти тепло знизу допоможуть теплі підлоги. А ось як впоратися з втратами тепла, яке йде через стелю? Причому це приблизно 20% від загальної кількості загублених ккалорій, а в квартирі, розташованій на верхньому поверсі, — і того більше.

Оптимальним варіантом захисту від холоду в такому випадку буде підвісна стеля з заповненим мінеральною ватою міжстельовому просторі. Використання мінеральної вати в якості теплоізоляції сьогодні явище досить поширене.

Як проводиться монтаж ізоляції

Не дивлячись на велику затребуваність мінвату швидше за все слід віднести до матеріалів спірним, вона має скільки ж достоїнств, скільки і недоліків. Застосовувати її бажано в поєднанні з іншими теплоізоляційними матеріалами.

Виконання робіт з утеплення стелі мінватою — найдешевший і простий спосіб. Роботу виробляють або на горищі приватного будинку або в просторі між основною і натяжною стелею. З матеріалів знадобляться:

  • покрівельна плівка
  • мінеральна вата
  • пінопласт
  • піна для монтажу.

Використовувати для утеплення стелі одну лише мінеральну вату нераціонально, тому на першому етапі укладають пароізоляційний шар. Його ріжуть на смуги і стелять на стелі. Наступним буде шар пінопласту. Якщо десь утворилися зазори — їх заливають монтажною піною і далі укладають мінвату.

Якщо проводяться роботи з утеплення стель у дерев’яному будинку, то особливу увагу приділяємо товщині шару утеплювача. Наявний простір між шаром гіпсокартону та деревом слід добре заповнити утеплює. Таким чином заповнюються междублочние простору. На наступному етапі робіт виконується монтаж гіпсокартону. Для отримання надійної гідрозахисту фахівці рекомендують застосовувати дихаючі мембрани.

Навіщо утеплювати стелю мінватою?

Перед тим, як утеплити стелю мінватою слід розібратися навіщо це робиться. Найбільша проблема, яку можна вирішити таким шляхом — позбутися від появи на стелі конденсату, який впливає на підвищення вологості в приміщенні і з часом призводить до появи плісняви ​​та грибків. Саме з цієї причини так важливо теплооізоліровать стелі в приміщенні. Крім того, за допомогою шару утеплювача можна домогтися підвищення звукоізоляції приміщення.

З метою збільшення житлової площі квартир багато мешканців практикують з’єднання балкона або лоджії з кімнатами. Утеплення тут виявиться як не можна до речі. Адже при проектуванні приміщення задача теплоізоляції не переслідувати. У такому випадку дуже корисним виявиться утеплення стелі мінватою. Особливу увагу слід приділити правильному кріпленню матеріалу і вибору відповідної конструкції.

Основні переваги мінеральної вати

Не дарма мінвата є найпопулярнішим з утеплювальних матеріалів — одне з її головних достоїнств — невисока вартість. Також слід відзначити її пожежобезпечність, не схильність до гниття, в мінваті не можуть жити різні комахи.

Недоліки мінвати

Одним з основних недоліків матеріалу можна назвати його здатність вбирати вологу і порівняно швидко втрачати свої теплоізоляційні властивості. Неправильно вироблений монтаж мінеральної вати може призвести до втрати 40% її корисних властивостей. Визначити якість виконання теплоізоляції можна за допомогою тепловізора, втрата мінватою теплоізоляційних властивостей буде показана на пристрої червоним кольором.

Причиною проникнення холоду всередину приміщення можуть бути щілини між шарами утеплювача. Негативно позначається на якості утеплювального шару схильність вати до просідання, це теж може стати причиною теплових втрат. Часто від господарів квартир можна чути скарги на те, що кути стель навіть після утеплення пропускають холод, причина тому — розташована в кутку металева стійка обрешітки. Метал-ж хранителем тепла не є.

На закінчення слід нагадати, що хороший ефект може дати тільки комплексне утеплення будинку. Є два види утеплення — внутрішнє і зовнішнє. Використання тільки внутрішнього утеплення не дає акумуляції тепла. Стіни під шаром утеплювача можуть покриватися цвіллю, оскільки під ним буде утворюватися конденсат.

Другим мінусом внутрішнього утеплення буде створення зони мінусових температур. Усунути ці недоліки можна за допомогою утеплення зовнішньої сторони стін будинку. Весняне утеплення також може служити гарантією тривалої експлуатації будинку, воно буде сприяти економії корисної площі всередині споруди.

Як утеплювального матеріалу слід вибирати матеріали екологічно часті і пожежобезпечні. Мінеральна вата цілком відповідає цим вимогам. Виконувати утеплювальні роботи рекомендується в першу чергу на горищі, утеплити дах, а потім на стелях всередині будинку. Для додання утеплення стелі естетичного вигляду можна використовувати гіпсокартон або вагонку.

Поділіться статтею з друзями:

Перейти на сайт: Джерело


Share →