Як утеплити стелю мінватою

Питання збереження тепла в своєму житлі досить непростою. Слід пам’ятати, що приміщення необхідно утеплювати повністю як зсередини, так і зовні.

Утепленими повинні бути вікна. стіни. пол. і, звичайно, стелю. Оскільки, за відомим нам законам фізики, тепле повітря піднімається вгору, то через недостатньо утеплений стелю ми можемо втрачати до 20 відсотків тепла. А якщо ми живемо на останньому поверсі будівлі, цей відсоток ще більше збільшується.

Беручись за ремонт та облаштування квартири, вибираючи ті чи інші рішення, ми, звичайно, передбачаємо не тільки красу нашого будинку, але і його практичність.

Так, наприклад, якщо ми вирішимо зробити в квартирі підвісну стелю. ми не тільки зможемо сховати під нього деякі комунікації, а й грунтовно утеплити сам стелю. Одним з найпоширеніших матеріалів для утеплення стелі є мінвата.

Про те як правильно утеплити стелю мінватою ми і поговоримо нижче по тексту.

Як правильно провести монтаж ізоляції

Мінвата є найдешевшим утеплювачем, тому її використання гарантує нам найдешевший спосіб утеплення. Роботи з утеплення ведуться або між натяжною стелею і основним — якщо це квартира, або на горищі — якщо це приватний будинок. Крім мінвати нам знадобитися пінопласт, монтажна піна і покрівельна плівка.

Насамперед необхідно укласти шар пароізоляції. Зверху кріпитися шар пінопласту. Щілини зашпаровуються монтажною піною. Якщо ми утеплюємо стелю в дерев’яному будинку. необхідно як слід заповнювати простір між гіпсокартоном і деревом. Таким чином, можна зробити 2-3 шари. Наприкінці слід все закривати гіпсокартоном. Для створення невеликих повітряних прошарків фахівці — будівельники рекомендують використання мембран, які дихають, таким чином, ми досягаємо певної гідрозахисту.

Теплоізоляція стелі

Коли в приміщенні досить прогрітий повітря, а зовні, навпаки, мінусова температура, на стелі з’являється конденсат. Це у випадку, якщо стеля не утеплений. При цьому вологість підвищується у всьому приміщенні, що призводить, рано чи пізно, до гниття дерева, утворення цвілі. Ось тому стеля рекомендується теплоизолировать, що, крім усього іншого, підвищує звукоізоляцію приміщення.

Розширення теплового простору

Дуже багато власників квартир, бажаючи збільшити простір кімнати або кухні, розширюють його за допомогою об’єднання з балконом або лоджією. У цьому випадку утеплювач нам стане в нагоді як не можна до речі. Застосування мінеральної вати тут особливо буде до речі. Важливо як слід розрахувати необхідний обсяг будівельного матеріалу перед початком роботи, все це залежить від висоти і площі самої стелі. Конструкції для кріплення матеріалу можуть бути декількох видів — вони можуть кріпитися безпосередньо до самої стелі, або приклеюватися спеціальним клеєм.

Гідності скловати

Головною перевагою цього будматеріалу є її низька ціна, що і забезпечує її широку популярність серед споживачів. Мінвата не гниє, не горить, в ній не заводяться ніякі жучки. Але, все-таки, слід пам’ятати про те, що кожен матеріал необхідно правильно використовувати. Дотримання техніки безпеки і правил використання того чи іншого оздоблювального матеріалу, при будівельних та оздоблювальних роботах, укупі з дотриманням технології дасть Вам бажаний результат. Утеплить Ваш будинок максимально можливо і забезпечить тепло і затишок на довгий час.

Недоліки скловати

Самим основним недоліком цього матеріалу є те, що вона здатна вбирати велику кількість вологи. А коли вона намокає, то, відповідно, втрачає свої основні якості. При недотриманні правил монтажу утеплення даху, мінвата може втратити за один рік практично половину теплоізоляційних властивостей.

Існує прилад, за допомогою якого ми можемо визначити, наскільки приміщення зберігає тепло — тепловізор. На приладі червоним кольором відображаються ті місця, де відбувається втрата тепла. Вона, звичайно, може відбуватися і через недостатньо утеплених на зиму вікон. Але, якщо у вас в приміщенні стоять пластикові склопакети. то причина явно не в них. Існує кілька причин, за якими може втрачатися тепло в приміщенні.

По-перше, щілини між утеплювачами, які відкривають доступ для холодного повітря.

По-друге — сила тяжіння. Мінвата з часом може просісти. Часто власники квартир скаржаться на холодні кути в кімнатах, навіть після їх додаткового утеплення. Відбувається це тому, що в кутку проходить одна з несучих конструкцій будівлі — металева стійка обрешітки, а метал, як відомо, не є зберігачем тепла. Звідси і виникає подібна ситуація.

Утеплення стелі скловатою

Завжди треба пам’ятати про те, що не можна утепливши одну лише дах або підлогу, думати, що ми доб’ємося бажаного результату. Ні. До питання утеплення будинку необхідно підходити з цілим комплексом заходів. Не можна утеплювати будинок тільки зсередини — ми в результаті отримаємо заражені грибком стіни, так як внутрішня стіна і сама теплоізоляція збиратимуть на собі конденсат. Щоб такого не відбувалося, поряд з внутрішнім утепленням стін, необхідно утеплювати їх і зовні. А зовнішнє утеплення будинку, додатково послужить ще і захистом від руйнівного впливу зовнішнього середовища. Що дозволить вашому будинку прослужити достатньо довго.

При обробці і утепленні фахівці радять обов’язково вибирати натуральні матеріали. Будинок слід починати утеплювати з горища, потім переходити на стелю. Зверху утеплювачі, все той же гіпсокартон допоможе заховати від сторонніх очей, відповідаючи загальному дизайну вашого приміщення.

Прочитати повністю: Джерело


Share →