Як утеплити пластикові вікна своїми руками

Самостійне утеплення пластикових вікон абсолютно не є складною процедурою. На жаль, це може стати наслідком неякісної установки вікон своїми руками, а може навіть і бригади монтажників. Іноді причиною продування вікон може бути природна усадка будинку. Як би там не було, потрібно утеплювати.

Якщо пластикові вікна встановлені добре, то поштовхом до утеплення може бути знос гумового ущільнювача від частого відкривання стулки (він втрачає свою еластичність і в стислому вигляді пропускає надлишки холодного повітря). У цьому випадку його потрібно просто змінити на новий.

Якщо дме з-під підвіконня або з щілини між вікном і підвіконням, то утеплення зсередини мало чим допоможе. Потрібно закладати щілину зовні.

Утеплення укосів пластикових вікон

Бувають випадки, коли холодок йде від утворилася щілини в стику укосів з рамою вікна. Як правило, це є результатом їх неякісної установки. Іноді дме просто через те, що між укосом і стіною є невеликий простір.

Проблему з нерівними схилами (особливо при усадці будинку) легко вирішити вирівнюванням через демонтаж і зворотний монтаж. А для утеплення укосів вже випускається безліч різних утеплювальних плит з гіпсокартону, мінеральної вати, пінополіуретану та інших матеріалів. По суті, це ті ж будівельні утеплювачі, просто тонкі.

Після покупки їх потрібно обрізати на необхідну висоту і ширину укосу і підкласти під нього в процесі зворотного установки. До речі, перед зворотного установкою укосів краще пройтися герметиком (силікон) на стику укосу і віконної рами, щоб краще загерметизувати стик.

Якщо у вас є зовнішні укоси, то з ними чиніть так само. Тільки після утеплення пройдіться силіконом по зовнішніх швах, щоб волога не проступала після зворотного монтажу.

Утеплення простору віконної рами стулки

Віконну раму можна утеплити залишками утеплювача від укосів. Це потрібно, якщо у вас дме від закритої стулки або кватирки. Для утеплення просто відкриваєте стулку і вирізаними за розміром внутрішнього периметра рами відрізками укладаєте утеплювач.

Для початку краще просто покласти утеплювач і закрити стулку (кватирку). Якщо закривається так само добре, як і без утеплювача, то відрізки можна приклеїти на силіконовий герметик.

Ще один нюанс, через який вікно може пропускати холод — це тріщина в склопакеті. Не потрібно намагатися загерметизувати його, краще відразу міняти. А щоб виявити дефекти на склі, перед оглядом вимийте його, і витріть розводи сухою ганчіркою.

Іноді від усадки тріщини можуть бути і в пластиці, тому раму і стулки теж слід вимити.

Якщо ви відчуваєте холод від підвіконня, проводячи під ним рукою, то при наявності монтажної піни від неї потрібно позбутися по максимуму. Потім слід обробити внутрішні стики підвіконня з рамою і стіною герметиком, після чого знову заповнити простір монтажною піною.

Сподіваємося, що дані способи допоможуть вам утеплити пластикові вікна максимально якісно, ​​зберігши тепло в будинку.

Перейти на сайт: Джерело


Share →