Як утеплити пластикові вікна

Погодьтеся, що фраза «утеплення пластикових вікон» звучить трохи дивно, адже всі ми прекрасно знаємо, що вони практично герметичні і не пропускають жодних протягів. А раз протяги відсутні, значить і в утепленні пластикових вікон необхідності немає.

Це твердження справедливе лише частково — існує маса нюансів, які в процесі експлуатації можуть призвести до розгерметизації вікон. Крім того, з самого початку пластикове вікно могло бути укомплектовано недостатньо товстим склопакетом. Давайте ж дізнаємося як утеплити пластикові вікна?

За великим рахунком питання утеплення металопластикових вікон включає в себе комплекс заходів, що складається з трьох послідовно виконуються операцій — це утеплення укосів, регулювання і заміна ущільнювачів на віконних стулках і зміна теплопровідних властивостей в кращу сторону склопакета. Всі способи утеплення вікон досить прості і цілком здійсненні самостійно. Отже, почнемо.

Як утеплити відкоси?

Дуже часто після установки пластикових вікон основна увага чомусь приділяється саме внутрішнім укосів — це, звичайно, добре, але не зовсім правильно. Якщо не виконати утеплення зовнішніх укосів вікна, то як би ви його не утеплювали зсередини, це буде малоефективно — не варто думати, що якщо щілини зовні замазані, то у вас буде тепле вікно. З часом штукатурка тріскається, піна потроху відстає від цегли і нічим нестримуваний потік холодного повітря вільно проникає у внутрішню частину укосів, переносячи на них так звану точку роси. Як результат, конденсат на укосах і як наслідок — грибок і цвіль.

Утеплення пластикових вікон якраз слід почати з зовнішніх укосів. Для цих цілей вам знадобиться пінопласт товщиною 50мм, клей для нього і сітка для армування. Пінопласт клеїться на укіс, всі щілини ретельно забиваються клеєм, після чого вийшли укоси оклеиваются сіткою для армування і штукатуряться — ця технологія один в один ідентична технології зовнішнього утеплення стін пінопластом. Ну а далі вже як вважаєте за потрібне — можете все так і залишити, а можете і ошпаклевать укоси сумішшю для зовнішніх робіт, після чого пофарбувати їх біленької фарбою.

Регулювання вікон і заміна ущільнювача

Утеплення пластикових вікон своїми руками також передбачає якісну регулювання стулок вікна з попередньою заміною ущільнювача — такий вид робіт з утеплення необхідно проводити хоча б один раз на 3-4 роки. Гумові ущільнювачі пересихають і перемерзають, в результаті чого перестають якісно виконувати покладені на них обов’язки. От їх і варто поміняти для початку.

Робиться це просто — старий ущільнювач виймається і замість нього вставляється новий. Він просто вдавлюється в спеціальний паз — тут головне не розтягнути його при установці і рівненько розподілити по віконній рамі і стулці. До речі, купити гумовий ущільнювач для пластикових вікон можна практично на будь-якому будівельному ринку або в спеціалізованому магазині.

Переймаючись питанням як утеплити пластикове вікно, особливу увагу слід приділити його регулюванні. Цей процес також не дуже складний і цілком здійснимо своїми силами — від вас буде потрібно правильно відрегулювати щільність прилягання стулки вікна до рами.

Робиться це так: відкриваємо вікно і звертаємо свою увагу на лівий верхній кут віконної стулки — в те місце, де встановлені навіси. У самому кутку з торця стулки знаходяться два регулювальних гвинти, один з яких виконує функцію фіксатора, а другий безпосередньо займається питанням регулювання. Гвинт-фіксатор повністю розслабляється, а регулювальний підтягується на кілька оборотів за годинниковою стрілкою. Затискаємо фіксатор, закриваємо вікно і перевіряємо наскільки щільно стулка прилягає до рами — протяги можна визначити запальничкою або сірником по тому, як відхиляється полум’я.

От і все, утеплення пластикових вікон своїми руками способом регулювання і заміни ущільнюючих прокладок виконано! Але це ще не кінець — залишилося осилити останній крок і утеплити безпосередньо сам склопакет.

Як утеплити склопакет?

Взагалі про утеплення склопакета і переказами йому відмінних властивостей енергозбереження необхідно думати ще на стадії виготовлення вікон. У заводських умовах нанести енергозберігаюче покриття набагато простіше і надійніше. Але раз вже так сталося, що ви не подбали про це раніше, то утепленням склопакета доведеться займатися самостійно.

Таке утеплення пластикових вікон передбачає повний демонтаж склопакета, але перш ніж зайнятися цим, ми вирушаємо в спеціалізований магазин і набуваємо спеціальну енергозберігаючу плівку. Її ширина може варіюватися від 0,5 м до 1,5 м — чим вона ширше, тим дорожче коштує. Тому гарненько виміряйте свої склопакети та виберіть оптимальну ширину плівки.

Ось тепер можна зайнятися і утепленням склопакета. І для початку виймаємо його з рами — це просто. За допомогою шпателя або ножа знімаємо штапики і акуратно виймаємо склопакет. Тепер йде чергу плівки — дуже важливо не переплутати її полярність. Як правило, на ній є спеціальні позначки, що дозволяють наклеїти її правильної стороною назовні.

Утеплення пластикових вікон шляхом установки енергозберігаючої плівки виробляється за допомогою звичайної води — скло змочується, а плівка прикладається до нього і розпрямляється за допомогою пластикового шпателя для поклейки шпалер. Тут важливо якісно вигнати з-під плівки зайву воду і повітря так, щоб не утворилося бульбашок — це процес практично ідентичний тонировке автомобільного скла за допомогою плівки. Згодом надлишки енергозберігаючої плівки обрізаються, а склопакет встановлюється на своє законне місце.

Ось вам і відповідь на пекуче питання, як утеплити пластикові вікна самостійно? Все досить просто і зрозуміло — головне всі роботи проводити з точним дотриманням технології!

Перейти на сайт: Джерело


Share →