Як утеплити підлогу на лоджіі_1

Лоджія, це приміщення, закрите з трьох боків стінами, що робить її більш теплою і затишніше, ніж балкон. Але часто холодну підлогу вносить свій неприємний акцент, і перебувати на лоджії стає не комфортно. У холодну пору року найбільш відчутний перехід між теплою квартирою і прохолодною лоджією. Правильно утеплений підлогу не тільки створить додатковий комфорт, а й зменшить до 20% тепловтрат приміщення.

Підготовка підлоги

Ремонт підлоги не займе дуже багато часу і не буде дорогим, але зате така основа буде якісно утеплювати приміщення і служити довго. Перед тим, як утеплити підлогу на лоджії, слід ретельно видалити всі старі покриття, крім того, необхідно уважно оглянути і простукати плиту підстави, і якщо в ній є діри і щілини, явні порожнечі, необхідно їх розчистити і закрити розчином. Якщо вони досить великого розміру, бажано додатково закріпити арматурою і будь-якими залізними обрізками, уклавши їх в поглиблення. Можна попередньо розпиляти болгаркою неглибокі поперечні надрізи, укласти в них металеву арматуру, потім залити дірки розчином. Після повного висихання підлоги слід заґрунтувати, щоб уникнути утворення вогкості і цвілі.

Матеріали для утеплення підлоги

Утеплювати підлоги можна найрізноманітнішими матеріалами: керамзитом, скловатою, пінопластом, але найкраще підійде екструдований пінополістирол. Його можна нарізати під будь-які розміри, при цьому матеріал не кришиться, володіє прекрасними якостями з утеплення, практично не змінює розмір під впливом температур і тому не схильний до руйнування, легкий, але при цьому витримує високі навантаження. Відрізняється досить великим терміном служби, водостійкістю, не горючий, додатково забезпечить звукоізоляцію, але його вартість трохи вище ніж, приміром, ціна традиційного пінопласту.

У будь-якому випадку, вибираючи різний матеріал для утеплення, слід зробити лаги (опалубку), щоб утеплювач добре і щільно тримався, щоб уникнути зсувів. Зверху конструкція закривається ізоляційним матеріалом твердим покриттям, так як на м’які та сипучі матеріали стяжку не роблять. Але у випадку з пінополістиролом така конструкція не знадобиться. Так само не потрібна гідро та пароізоляція, так як матеріал не вбирає вологу. Якщо підлоги мають суттєві нерівності і перекоси, їх потрібно вирівняти попередньої стяжкою.

Метод утеплення екструдованим пінополістиролом

Підлоги з електропідігрівом

Якщо ви плануєте зробити на лоджії тепла підлога. використовуючи електропідігрів, то на перший шар стяжки за допомогою монтажної стрічки з клеїть шаром кріпиться нагрівальний кабель кроком в 30 см, який заливають наступним шаром стяжки. Такими статями можна користуватися вже через 28 днів, якщо застосовували звичайну стяжку або, витримавши той час, який вказано виробниками спеціальних сумішей для стяжки. Укладаючи на такі підлоги керамічну плитку, необхідно обов’язково залишати шви, не менше 2 мм, для запобігання розтріскування плитки в результаті нагрівання та охолодження.

Перейти на сайт: Джерело


Share →