Як утеплити підлогу на лоджії

Утеплення підлоги на лоджії ефективно знизить тепловтрати в приміщенні, збереже в ньому комфорт, допоможе забезпечити постійну температуру, уникнути появи вогкості, конденсату та зайвої вологості, а також інших негативних впливів навколишнього середовища. Перед тим як утеплити підлогу на лоджії своїми руками, необхідно вибрати найбільш підходящий тип теплоізоляції, з урахуванням конструктивних і експлуатаційних особливостей приміщення. Сьогодні дуже рідко використовується як утеплювач керамзитний пісок, який підсипають першим шаром до облаштування бетонної стяжки. По-перше, для організації ефективного утеплення потрібен значний шар матеріалу, по-друге, такий «пиріг» має значний вагу, не рекомендований при ремонті багатьох лоджій. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент різних матеріалів і технологій для утеплення підлоги.

Утеплення підлоги лоджії на дерев’яних лагах

Найпоширеніша традиційна технологія. Принцип цього методу полягає в тому, що підлога на лоджії своїми руками роблять, спочатку формуючи дерев’яний каркас по периметру приміщення. Потім з певним кроком укладають лаги (з дерев’яного бруса, який попередньо обробляють антисептиком). Крок розташування лаг і висота конструкції залежить від обраного типу утеплювача і його параметрів. До монтажу каркасу на підставу підлоги необхідно покласти гідро-і пароізоляційні шари. Після підготовки в каркас щільно укладають утеплювач, при необхідності фіксують його клейкою стрічкою або задувають проміжки монтажною піною. На лаги укладають вологостійку фанеру, листи ОСП або дерев’яний настил. Потім підлоги обробляють будь-яким фінішним покриттям. Вибір утеплювачів сьогодні дуже широкий. Розглянемо основні види пропонованих сьогодні матеріалів, придатних для влаштування за технологією на лаги.

  • Утеплення підлоги мінеральною ватою або стекловолокном.Матеріали є прекрасними звуко та теплоізоляторами і призначені для одношарового утеплення підлог в каркасній дерев’яної конструкції, облаштовують на лагах. Гнучкі мати мають підвищену пружність і міцністю.

Незважаючи на відмінні теплоізоляційні та функціональні характеристики для утеплення лоджій цей метод використовується не часто, у зв’язку зі значною висотою шару. До того ж слід враховувати, що мінеральна вата володіє високим водопоглинанням, в результаті втрачаються властивості матеріалу. Скловолокно стійко до вологи і не втрачає свої якості навіть після намокання.

  • Утеплення підлоги пінополістиролом або Піноплекс. Пінополістирол і Піноплекс мають високі показники теплоізоляції і вони доступніше за вартістю. Головні переваги — утеплення підлоги на лоджії Піноплекс гарантує невелику товщину і якісний ізоляційний шар, що відображає.

Важливо! Не рекомендується використовувати цю технологію при недостатньому утепленні зовнішньої стіни лоджії і якщо під лоджією знаходиться відкрите, нежитлове приміщення. Навіть шар гідроізоляції не врятує дерев’яний каркас від виникнення конденсату і загнивання дерева з часом.

Утеплення підлоги на лоджії пінопластом

Найдоступніший вид утеплення для невеликих, не навантажуємо поверхонь. На основу підлоги укладають пінопласт (1 або 2 шари в залежності від перепаду рівня підлоги на лоджії і в основному приміщенні). Стики між листами необхідно ретельно заповнити монтажною піною. Зверху утеплювача потрібно постелити армуючої сітки (для перерозподілу навантаження) і облаштувати цементну стяжку. Потім можна просто укласти фінішне покриття або додатково зробити теплу підлогу на лоджії з електричних елементів.

Утеплення підлоги на лоджії сухий стяжкою Кнауф

Сучасна технологія вирівнювання та утеплення підлоги. Головні переваги — швидкість монтажу, ідеально рівна поверхня під будь-яке покриття, можливість укласти зверху тепла підлога, керамічну плитку, ламінат, лінолеум та інші види обробки. Схема утеплення підлоги наступна: на підставу як гідроізоляційний шар розстеляють щільну поліетиленову плівку і зверху вирівнюючий шар з керамзитного піску дрібної фракції. Потім на підготовлену поверхню в два шари кладуть листи гіпсоволокна, проклеюють між собою дисперсією ПВА і додатково фіксують саморізами. Якщо зверху статі потрібно укласти м’яке підставу (ковролін, лінолеум), шви і отвори від саморізів необхідно ретельно зашпаклювати.

Наливні підлоги з утепленням

Нова система теплоізоляції підлоги — за допомогою суміші для вирівнювання і утеплення підлоги Thermo Plast. Застосовується для мінімального вирівнювання підстави (від 20 до 40 мм). Технологія застосування аналогічна звичайній стяжці, вимагає попередньої підготовки поверхні у вигляді ретельного очищення поверхні і грунтовки. Готовий розчин переносимо на місце майбутньої стяжки, валиком розрівнюємо так щоб розчин був трохи вище маяків та правилом стягаємо зайве на себе (без сильного натиску). Правило тримаємо перпендикулярно маяках.

Вибір технології

Перед тим як утеплити підлогу на лоджії і вибрати технологію, необхідно проаналізувати фактичні умови об’єкта, врахувати стан підстави і допустиму висоту утеплення, включаючи чистову обробку.

Перейти на сайт: Джерело


Share →