Як утеплити дерев'яний будинок зовні

Дерево є хорошим теплоізолятором, будинок з деревини не потребує утеплення. Лише у випадку, якщо будова старе, його зруб має багато щілин, потрібні утеплення та облицювання. Також новий будинок може бути додатково утеплений і облицьований, якщо цього вимагають дизайнерські рішення. Перед початком робіт складається схема утеплення дерев’яного будинку зовні, в якій позначається вид матеріалу, спосіб його кріплення і розташування на фасаді.

Застосувати можна наступні матеріали:

— мінеральна вата,

— Піноплекс,

— пінопласт.

Перед вибором певного виду утеплювача слід вивчити, як утеплити дерев’яний будинок зовні. щоб уникнути помилкових дій. Неправильний вибір утеплювача або неграмотне виконання робіт можуть призвести до утворення мікроскопічних містків холоду. Цього стане достатньо, щоб між деревом і утеплювачем накопичувалася волога. Вона призводить до утворення цвілі, якщо не виконані вентиляційні зазори.

Який би утеплювач для стін дерев’яного будинку зовні не був вибраний, він має на увазі облицювання стін поверх цього матеріалу. Для цього застосовується цегла, сайдинг, блокхаус. Саме тому спочатку треба розширити фундамент будинку, так як під власною вагою облицювальний матеріал може сповзати вниз. Розширення не перевищує 30 см, цього достатньо, щоб фундамент був ширший сумарної ширини всіх верств фасаду.

Перед тим, як утеплити дерев’яний будинок зовні, виготовляється обрешітка з дерев’яних брусів 50х50 мм. Відстань між ними залежить від розмірів вибраного матеріалу, воно має бути на 3 см більше. Це обумовлено тим, щоб плити утеплювача вкладалися вільно, а їх краї не підверталися. Чітке дотримання правил, як утеплити стіни дерев’яного будинку зовні гарантує дотримання технології і, значить — довговічності фасаду.

Чим утеплити дерев’яний будинок зовні

Матеріали для утеплення стін виготовляються у вигляді матраців, плит або рулонів. Мінеральна вата для вентильованих фасадів використовується у вигляді плит. Вони спресовані з силікатних сплавів гірських або осадових порід. Мінвата не займається, стійка до деформацій, володіє хімічною стійкістю, низьким коефіцієнтом теплопровідності. Отже, чим краще утеплити будинок зовні?

Перш, ніж утеплити дерев’яний будинок зовні мінеральною ватою, слід вивчити характеристики та інших матеріалів. Наприклад, Піноплекс являє собою плити спіненого полістиролу з комірчастою структурою. Величина осередків не перевищує 0,2 мм. Цей вид утеплювача володіє низьким водопоглинанням, високою теплозбереженням, хорошою міцністю. Стандартні плити Піноплекс випускаються шириною 600 мм, висотою до 100 мм, довжиною 1200-4500 мм.

Утеплення дерев’яного будинку Піноплекс зовні виробляється за технологією влаштування вентильованих фасадів. Деревина не зруйнується, завдяки гарному провітрювання, а Піноплекс не вбирає вологу і також перешкоджає її накопиченню. Перед тим, як утеплити дерев’яний будинок Піноплекс зовні, споруджується каркас, між брусами якого закладаються плити.

Ще один вид утеплювача — пінопласт — являє собою схожу структуру, але його вспенивание проводиться в інших умовах. Він відрізняється від пеноплекса розміром осередків і щільністю структури, при цьому дуже легкий і легко монтується. Утеплення стін дерев’яного будинку пінопластом зовні проводиться за тими ж правилами: вентильований фасад забезпечує провітрювання деревини, пінопласту і облицювального матеріалу.

Слід врахувати, що він є самим недорогим матеріалом, тому утеплення дерев’яного будинку пінопластом зовні обходиться з найменшими фінансовими витратами. Перш, ніж утеплити дерев’яний будинок зовні, слід вибрати конкретний вид матеріалу. Часто він залежить від фінансових можливостей і переваг власника будинку.

Утеплення стін дерев’яного будинку зовні

Пристрій вентильованого фасаду, який монтується на дерев’яні стіни, однаково для всіх матеріалів. Під обрешітку з брусів укладається утеплювач. Незалежно від того, чим краще утеплити дерев’яний будинок зовні, і який матеріал обраний, він укладається так, щоб бруси утримували кожен матрац або плиту.

Якщо будинок побудований з колоди, то простір для вентиляції повітря забезпечується його опуклою поверхнею. У випадку, якщо стіна зведена з бруса, то для утворення зазорів набиваються тонкі рейки (2,5 см).

Утеплення дерев’яного будинку мінватою зовні вимагає пристрою вітроізоляції. Для цього на каркас зверху вати прикріплюється поліетиленова плівка або односторонній руберойд. Слід герметизувати його стики, укладаючи внахлест на 15 см. Далі утеплення стін дерев’яного будинку зовні триває облицюванням одним з наступних матеріалів:

— цегла,

— сайдинг,

— блокхаус.

Найдешевший спосіб виконати облицювання — сайдинг. Утеплення дерев’яного будинку під сайдинг зовні виконується так само, як і під інший матеріал. Попередньо слід монтувати обрешітку. Саме до неї кріпляться планки сайдинга. Для неї вибирається брус перерізом 50х50 мм, так як він повинен витримати вагу облицювання.

Для того, щоб утеплення стін дерев’яного будинку зовні вироблялося грамотно, балки обрешітки просочуються антисептичними та вогнезахисними складами. Для обробки іншими матеріалами також влаштовується контробрешетка. Вона забезпечує зазор між облицюванням і утеплювачем, створюючи необхідну вентиляцію.

Таким чином, вивчивши, як правильно утеплити дерев’яний будинок зовні, роботу самостійно можуть виконати 2 людини. Дотримання зазорів забезпечить хорошу теплоізоляцію, а облицювальний матеріал додасть будовою гарний зовнішній вигляд.

Перейти на сайт: Джерело


Share →