Як утеплити дерев'яний будинок зовні пінопласт або мінвата

Дерев’яні будівлі начебто не треба занадто сильно ізолювати. Нібито дерево добре справляється із запобіганням теплових витоків. Значить, ніякої додаткової теплозахисту не потрібно. Чому тоді багато хто намагається з’ясувати, як утеплити дерев’яний будинок зовні. Зауважте, саме з зовнішньої, а не внутрішній частині. Не все настільки просто і очевидно, як здається. Навіть деревина не забезпечує комфортне проживання в сильні морози.

Обов’язкова теплова ізоляція деревних будівель

Будівництво будь-якого дерев’яної споруди в обов’язковому порядку супроводжується прокладкою між брусами або іншими подібними елементами так званого «міжвінцевого ізолятора». Він робиться з різних матеріалів, від клоччя (джут або льон) до повсті. Товщина складає 0,5-1 см. Після закінчення процесу закладки утеплювача забиваються щілини стінових конструкцій. Зовні і всередині.

Ось тут-то ми підходимо до питання, чим краще утеплити дерев’яний будинок із зовнішньої частини, щоб система довгий час не втрачала властивостей? Відповідь — пінопласт або вата мінерального типу. Використання перерахованих матеріалів в комплексі з іншою продукцією формує суху теплову ізоляцію. Незаперечні переваги підходу — простота, порівняно невелика вартість, довговічність.

Мінвата і пінопластові плити — що ефективніше?

Складно сказати, оскільки обидва матеріали мають непогані переваги. Але недоліки теж є. Про них треба знати, якщо не хочете потім шкодувати про витрачений час і гроші. Зупинимося на плюсах і мінусах описуваних матеріалів.

Використання пінопласту для утеплювальних робіт

Як утеплити дерев’яний будинок пінопластом. докладніше розповімо трохи нижче, де перерахуємо основні етапи технології. Поки давайте дізнаємося, що собою представляє матеріал. Пінопластові плити для ізоляції складаються з великої кількості кульок. Кожен з них заповнюється повітрям. Циркуляція повітряних мас відсутня. Звідси випливає здатність до стримування тепла. Переваги наступні:

 • тривале збереження експлуатаційних властивостей під впливом низьких температур і підвищеної вологості;
 • захист від сторонніх звуків і води (за рахунок високого показника щільності);
 • мала вага виробів;
 • легка, зручна, швидка установка;
 • стійкість до впливу небезпечних для інших матеріалів мікроорганізмів;
 • довгий термін служби.

Серед недоліків має сенс виділити тління під час займання будівлі і низьку величину парової проникності. Внаслідок останнього мінуса безліч людей не радить використовувати пінопластові плити в деревних будівлях. Пояснення — повільна сушка дерев’яних складових будинку після зимового періоду. Підвищується ймовірність гниття і випадання конденсатной вологи. Але не такий страшний пінопласт, як його намагаються представити. Розглянемо вату.

Мінеральна вата як поширений ізолятор

Мінвата виготовляється під впливом високих температур. Сировина — шлак (нерідко вапняковий) і породи базальтового типу. Плюси мінеральних утеплювачів наступні:

 • стійкість до полум’я;
 • захист від шуму з вулиці;
 • низький показник дифузійної стійкості (означає, що повітряним парам складніше проникнути всередину приміщень);
 • протидія мікроорганізмам, від цвілі до грибка;
 • хороший експлуатаційний термін.

Перед тим як утеплити дерев’яний будинок зовні за рахунок мінватним ізоляторів, необхідно переконатися, що вони не вступають в контакт з водою. Інакше матеріал швидко розгубить теплозахисні якості. Фахівці рекомендують ізолювати двері і вікна виключно ватою. Навіть за умови, що все інше будова покрито пінопластовими плитами. Що стосується мінусів, до них відносяться наступні моменти:

 • більший, ніж у пінопласту, вага;
 • висока, порівняно з іншими матеріалами, ціна;
 • збудження алергічних реакцій (з’являються при контакті з матеріалом, хоча багато хто заявляє, що він екологічно чистий).

Суть сухий термоізоляції

Прийшла пора дізнатися у всіх деталях, як утеплити дерев’яний будинок пінопластом для нейтралізації впливах зовнішнього холоду. Для прикладу ми вирішили взяти саме пінопласт. Нехай вас не бентежить недолік, що стосується повільного висихання дерева через паровий проникності матеріалу. При дотриманні технології його реально не враховувати. Приступимо.

Суха теплоізоляція грунтується на зміцненні пінопластових плит до фасадного ділянці споруди. Спершу поверхню стінових конструкцій захищається плівкою, яка протистоїть різних парах. Перш за все, водяним. Ізолятори ставляться до стінок і дюбеліруются. Верхню частину конструкції роблять з плівки, що виконує дві функції. Перша — захист від вітру, друга — від вологи.

Вентиляційний зазор забезпечує вільний потік повітря між утеплювачем і фасадної плитою і є ідеальним рішенням

Слідом за плівкою йде решетування. Іноді ставиться сайдинг. У процесі обробки важливо залишити невеликий вентиляційний зазор між матеріалом утеплювача і зовнішньої облицюванням. Величина простору — до 6 см. Альтернативний підхід — облаштувати продухи з боку несучої системи будинку або карнизного ділянки. Згодом вони забезпечать нормальне проходження повітряних мас.

Чим краще утеплити дерев’яний будинок з боку стінових конструкцій, тим ефективніше всередині збережеться тепло навіть при гранично низьких температурах. Для прискорення заходів доцільно купити пінопласт, що має спеціальні пази. Це не тільки зручно, але й надійно в плані з’єднань виробів між собою. Товщина пінопластових плит повністю залежить від регіону, де розташовується будівля, і температурних умов, які вимагає проект для внутрішніх кімнат.

Різні заходи, спрямовані на створення якісного утеплення, рекомендується виконувати в літній період. Погода повинна бути сухою, щоб матеріали не взаємодіяли з вологою. Перед установкою плит на стінки останні необхідно добре обробити антисептичним складом. Потрібно також застосувати антипірен.

Теплозахист зсередини — чи є сенс?

Як утеплити власний дерев’яний будинок зовні, ми з вами більш-менш розібралися, щоб приблизно розуміти, як здійснюється процес від і до. Поряд із зовнішнім існує внутрішнє утеплення. Хоча фахівці часто сходяться на думці, що таку ізоляцію краще не робити, вона все ж проводиться.

Очевидний плюс внутрішніх робіт — можливість заізолювати споруда в будь-який сезон. Використовуються такі матеріали, як магнезит, гіпсовий картон та волокно. Недоліки у ізоляції істотні. Скажімо, зменшення площі приміщень. Якщо вони і без того невеликі, стануть ще менше. Це ще півбіди. Внутрішнє утеплення часом негативно позначається на довговічності будинку.

Зовсім не означає, що утеплятися зсередини можна взагалі. Але в подібній ситуації треба все гарненько розрахувати і продумати. Швидше за все, буде потрібна допомога кваліфікованого фахівця, щоб він міг підібрати найкращий в поточних умовах спосіб. При найменшій можливості скористайтеся ізоляцією зовні.

Перейти на сайт: Джерело


Share →