Як скласти кубик рубик крутячи дві сторони

Ви тиждень ламали голову над цією головоломкою. І ось, нарешті, вона зібрана. Вам ніколи не зрозуміти радість людини, що зібрав кубик Рубіка, поки самі не спробуєте це зробити.

Для недосвідченого обивателя зібрати кубик Рубика — завдання не з простих. Звичайно, в інтернеті можна знайти і відео, і інструкції з картинками. де є докладний опис покрокової збірки. Але не всі методики піддаються успішному застосуванню на практиці.

Для початківців складальників

Розберемося ж, з чого складається кубик Рубіка 3х3 і як його можна крутити (хоча, скоріше всього, перший час він буде крутити вами!).

У кубика є каркас — хрестовина, на якій закріплені центральні деталі кожної сторони. Ці деталі нерухомі, і вся інша «братія» крутиться навколо них.

Тепер візьміть кубик, поверніть до себе однієї зі сторін (на ваш розсуд) і уважно розгляньте:

У ─ верхня сторона,

Н ─ нижня сторона,

Л ─ ліва сторона,

П ─ права сторона,

Ф — фронтальна (передня) сторона,

З ─ задня сторона.

І, відповідно, важливо засвоїти комбінації поворотів:

Ф, З, В, Н, Л, П — обертання за годинниковою стрілкою (або — від себе) на 90 градусів;

Ф&# 8217;, З&# 8217 ;, В&# 8217 ;, Н&# 8217 ;, Л&# 8217 ;, П&# 8217; — Обертання проти годинникової стрілки (або — на себе) на 90 градусів;

Ф&# 8221 ;, З&# 8221 ;, В&# 8221 ;, Н&# 8221 ;, Л «, П&# 8221; — Обертання на 180 градусів.

Крок 1. Збираємо хрест на верхній грані.

Виберіть сторону, яка буде верхом. Будемо збирати «правильний» хрест. Це означає, що на верхній стороні центр будуть оточувати деталі того ж кольору, а на бічних гранях — наклейки на верхньому кубику і центральному будуть іншого, але при цьому також однакового кольору.

Щоб отримати такий результат, найпростіше одним з вищевказаних поворотів перенести цікавить нас кубик вниз, поєднати його з центром того ж кольору і перенести назад вгору.

Коли ви таким чином зібрали кілька ребер, а наступне стоїть так, що, опустивши його, ви порушите верх, вам на допомогу приходить комбінація П&# 8217 ;, Н&# 8217 ;, П, що дозволяє повернути все на свої місця.

Крок 2. Розставляємо кути верхньої межі.

Найпростіше починати з тих кутів, які знаходяться внизу. Підкручуємо низ так, щоб шуканий кут став під покладеним йому місцем, як на картинці нижче. Далі одним з поворотів переносимо його наверх, скоріше всього, порушивши верхній хрест, тому фіксуємо кут поворотом абсолютно в інший бік, ставимо центр на місце і повертаємо кут. Наприклад, для випадку, наведеного на малюнку 4, застосовуємо комбінацію П, Ф&# 8217 ;, П&# 8217 ;, Ф.

Принцип будується на тому, що ми одними кубиками «вибиваємо» інші. Якщо кут знаходиться зверху, то краще його перенести вниз, наприклад, поворотом П ‘, і потім ставити на належне місце

Очікуваний результат:

Крок 3. Збираємо середній шар.

По-перше, розгортаємо кубик так, щоб зібрана сторона була внизу. Тепер можна розставити чотири ребра середнього шару по своїх місцях. Тут можливі три комбінації:

1. Необхідно перенести кубик зверху справа на передню грань. Повертаємо В&# 8217 ;, Ф&# 8217 ;, В, Ф, У, П, В&# 8217 ;, П&# 8217 ;.

Перейти на сайт: Джерело


Tagged with →  
Share →