Як скласти кубик рубик фото

Як зібрати Кубик Рубіка?

Статті Alex Blogof

Цю статтю я переніс з ювіжена на свій блог. Тут набагато простіше залишати і ділитися своїми знахідками.

«Кубик Рубіка» (угор. Bűvös kocka, спочатку був відомий як «Магічний кубик», розмовний варіант — Кубик-Рубік) — механічна головоломка, винайдена в 1974 році (і запатентована в 1975) угорським скульптором і викладачем архітектури Ерне Рубіком. Більше дізнатися про нього можна в вікіпедії. Тут же для більшого різноманітності кілька цікавих витягів звідти:

  • Вважається, що кубик Рубіка — лідер серед іграшок по загальній кількості продажів: по всьому світу було продано близько 300 млн кубиків Рубіка, як оригінальних, так і різних аналогів.
  • Число можливих різних станів кубика Рубіка одно (8! × 38-1) × (12! × 212-1) / 2 = 43 252 003 274 489 856 000. Це число не враховує те, що орієнтація центральних квадратів може бути різною. З урахуванням орієнтації центральних квадратів кількість станів виходить в 46/2 = 2048 разів більше, а саме 88 580 102 706 155 225 088 000 состоянійдалее
  • Так званий «алгоритм Бога» для збірки Кубика Рубика не найден. За допомогою великих за обсягом розрахунків на комп’ютері (7,8 ядро-років) математик Томас Рокікі (Tom Rokicki) довів, що з будь-якої початкової конфігурації кубик можна зібрати не більше ніж за 23 ходу [1] [2]. поліпшивши тим самим своє ж колишнє досягнення в 25 ходів
  • Попередній рекорд швидкісної збірки кубика, що становив 9,86 секунди [8] і належав французові Тібо Жакино, що встановив його на відкритому чемпіонаті Іспанії 5 травня 2007, був побитий голландцем Еріком Аккерсдійк на відкритому чемпіонаті Нідерландів, що проводився 13-14 жовтня 2007 [9 ]. Новий рекорд Аккерсдійк становить 9,77 секунди. На змаганнях 2008 року було встановлено новий світовий рекорд все тим же Аккерсдійк: 7.08 секунд! Попередній рекорд в 8.72 секунди належав Ю. Накадзіма.

В принципі на цьому цікаві факти про настільки чудовою головоломці не закінчуються і знайти їх на просторах мережі не представляє складності, але от знайти кращий, найкоротший і найпростіший алгоритм збірки — це завдання не тривіальна. Особисто я в мережі знайшов силу-силенну способів вирішення, на ківі навіть накачував відео англійською за рішенням Кубика Рубика, але найлегший спосіб відшукати так і не вийшло, воно і зрозуміло — його просто напросто немає. З усіх способів найбільш простий і поширений — пошарове рішення і освоїти його дуже просто, зараз я 2 шари збираю швидко і без підказок, але от третій шар …

Загалом третій шар зібрати теж не складно, але доводиться постійно підглядати в шпаргалки, дивитися формули і діяти згідно цих формул. Було б куди більш краще запам’ятати їх, але от біда — ніяк.

Ось найпростіша інструкція по збірці третього шару кубика (якщо потрібні перші два, то повідомте, покажу і їх)

Насправді формули не дуже складні, але погано запам’ятовуються. От якби була така фраза (мнемонічна), на зразок тієї, за допомогою якої можна легко запам’ятати всі кольори веселки: «кожен мисливець бажає знати де сидить фазан», то запам’ятати ці формули було б простіше простого. Може ювіженци зможуть допомогти? Ось дві формули, які мене цікавлять:

  1. ВФПВП&# 8217; В&# 8217; Ф&# 8217; — Етап Б на зображенні
  2. П&# 8217; Ф&# 8217; Л&# 8217; ФПФ&# 8217; ЛФ — етап Г на зображенні

Ось що у мене вийшло в результаті:

  • Всі Філософи Планети вигукує: «Простіше Вивчити Філософію!»
  • Павло Хомич Лавреньтьев Философов Повчав: «Формули Легше Філософії!»

Тепер додам ще один корисний коментар звідти, я в ньому розібрався і скажу, що так збирати дійсно простіше. І між іншим, другу формулу я запам’ятав без мнемоподсказок, а ось перша: іноді користуюся 🙂

Власне сам коментар: Є формула набагато простіше і інтуїтивно зрозуміліше на кроці Г, ніж вказана на зображенні, і яку ти не можеш запам’ятати. Формула менш поширена, тому що її важче пояснювати на папері. Вона дуже схожа на формулу Д. На цьому кроці треба розставити кутові елементи на свої місця на останньому верхньому шарі. Формула полягає в тому, що необхідно міняти місцями верхній ближній правий з протилежною нижнім дальнім лівим, тобто нижній дальній лівий кут використовувати як буфер обміну, як і у формулі Д. Сама формула звучить так — П&# 8217; Н «П. Потім після цієї операції повертаємо верхній шар, тобто підставляємо необхідний кут, щоб в нього занести елемент, який у нас знаходиться в буфері. І так підставляємо необхідний кут кожен раз і обмінюємося з буфером, поки всі кути не стануть на свої місця. Одночасно з цим відновлюються і два нижніх шару.

Є ще й інша формула — «четвірка» — П У&# 8217; П&# 8217; В. Вона замінює кроки Г і Д на картинці.

Перейти на сайт: Джерело

Tagged with →  
Share →