Як самому зробити камін

Камін звичайно не саме економічне і безпечне рішення із способів опалення вашого будинку або дачі, але виглядає він дуже солідно і привабливо, тому багато людей хочуть зробити його у своїй оселі.

% Img src ="/img/cont/im_316.jpggt;

Кладка" /%

Вкрай небажано встановлювати камін в коридорі, також є не бажаним установка каміна не далеко від дверей і що є найбільш важливим, неподалік від сходів, все це пов’язано з тим, що каміни вкрай бояться протягів. Поверхня випромінювання каміна не повинна знаходитися напроти вікон, так як це може призвести до значного збільшення циркуляції повітря. Всі, без винятку, предмети інтер’єру, що знаходяться у вашому будинку, в обов’язковому порядку, повинні бути віддалені від каміна на відстань, яка повинна складати як мінімум 1 метр, а від камінної стіни, на відстань не менше 20 сантиметрів.

% Img src ="/img/cont/im_317.jpggt;

Дозволяється," /%

Перед тим, як почати зведення звичайного каміна, маса якого не перевищує 1 тонни, просто необхідно підвести досить міцний фундамент. Фундамент каміна необхідно виготовляти з водостійкого цегли-залізняку, бутового каменю чи бетону. При цьому глибина закладання такого фундаменту повністю залежить від глибини промерзання грунту. Слід враховувати те, що фундамент під камін потрібно виконувати повністю окремо від фундаменту будинку, їх не можна перев’язувати між собою, так як вони можуть давати абсолютно різну осадку, що в свою чергу може призвести до тріщин в кладці. Розмір майбутнього фундаменту повинен бути трохи ширше підстави каміна на величину в 10 або 15 сантиметрів. У тому випадку якщо з якої-небудь причини підстава каміна буде достатньо близько розташовуватися до загального фундаменту будівлі, в цьому випадку, між ними, бажано зробити засипку з піску, товщина якої повинна складати не менше 50 мм. На додаток, зовсім непогано було б співвіднести вісь майбутньої димової труби з розташуванням всіх несучих конструкцій будинку, в якому буде встановлений камін, це необхідно зробити для того, щоб труба при зведенні не потрапила в стельові балки або крокви. Також слід враховувати те, що основне навантаження на камін і його фундамент формує димова труба, у зв’язку з цим її слід розташовувати по можливості ближче до центру підстави. Саме це повністю виключить можливість утворення несиметричності навантаження, нерівномірність осідання фундаменту.

% Img src ="/img/cont/im_318.jpggt;

Через" /%

Кладку каміна необхідно проводити з відібраного, без всяких вад, червоної цегли, а також бажано застосовувати бутовий камінь. Якісно обпалена цегла має однорідний оранжево-червоний колір, ідеально правильну форму з прямими ребрами і ідеально рівними поверхнями. Чи не якісний цегла має більш світлий колір, і як правило, неоднорідний на зламі. При ударі видає дуже приглушений звук. Для внутрішньої обробки каміна необхідно використовувати вироби з вогнетривких матеріалів, для зовнішньої, різного роду природні камені, як правильно, так і не правильної форми.

Для кладки каміна, в основному, використовують суміш цементу, глини і піску, з дуже малою масовою часткою цементу. Не бажано збільшувати вміст цементу, яке буде перевищувати співвідношення цемент одна частка, пісок вісім часткою. Для того, щоб приготувати якісний розчин кладки, вам буде цілком підійде звичайний кладочний цемент марки 150. Для початку необхідно приготувати суху піщано-цементну суміш. Отримана суміш дуже ретельно перемішується в сухому стані, після цього в неї додається глиняна пульпа і все це перемішується до того, як не вийде однорідна маса. Для того щоб побудувати звичайний камін, вам буде потрібно близько 400 штук цегли, ця величина наведена без урахування цегли, який необхідний для будівництва димаря. Також слід враховувати те, що неакуратно кладка може звести нанівець всю красу вашого каміна.

Будь камін бажано виготовляти без штукатурення, з використанням лицьової або декоративної кладки. Фасадну поверхню каміна бажано викладати з добірного з рівними і прямими кутами, він повинен бути одного розміру і кольору, Необхідно старанно домагатися рівномірних швів. Саме цим фактором можна визначити архітектурну виразність кладки каміна. У тому випадку, якщо ви прийняли рішення виконати облицювання каміна, то його потрібно приготувати шляхом вирівнювання форми камінної камери, її необхідно зробити прямокутної. Для цього найкраще використовувати гіпсокартонні плити, які потрібно прикріпити до металевого каркаса. Облицювання каміна краще всього починати з верху топливника. Як облицювальний матеріал можна застосовувати будь вогнестійкі матеріали, до них можна віднести: керамічну плитку, цегла, мармур або сланець. Дуже часто такі матеріали продаються у вигляді готових наборів і навіть у комплекті з розчином, анкерами, перемичками і докладною інструкцією із застосування.

Прочитати повністю: Джерело

Share →