Як правильно знімати мірки для викрійки-основи.

Будь-яка річ, зшита своїми руками, починається з побудови викрійки-основи. Для того, щоб вдало її зробити, необхідно правильно зняти базові мірки. Чим точніше ви це зробите, тим вдаліше вийде форма сукні, спідниці, жакета або штанів. Для цього вам необхідні м’який сантиметр, шнурок, щоб зафіксувати талію, і допомога подруги.

Порада 1.

При вимірюванні основних мірок постарайтеся зберігати вашу звичну поставу. Якщо вона вас не влаштовує, коригувати її ви будете пізніше — спеціальним комплексом вправ. Якщо ви звикли злегка сутулитися, ходити з опущеними плечима, що не підтягуючи живіт, то доведеться дивитися на не надто оптимістичні цифри.

Зате і форма, і зшите виріб, будуть «сидіти» на фігурі ідеально. Що станеться, якщо ви випрямтеся і втягніть живіт? Те, що спідниця, сукня або штани на першій примірки будуть вузькими — це не так суттєво. Набагато гірше буде те, що виріб буде перекошене: на спині плаття, наприклад, буде коротшим, ніж необхідно, утворюючи знизу прогин. Адже сутулі плечі вимагають додаткового обсягу при побудові викрійки спинки. Зате передня половина сукні буде звисати. Зміниться положення виточок і лінія плеча.

Рада 2.

Для того, щоб форма-основа була побудована максимально точно, знімайте мірки і проводите примірку в одному і тому ж бюстгалтер. Може змінитися не тільки обсяг, але і значення мірки висоти грудей. Це особливо важливо в тому випадку, якщо ви плануєте шити модель сукні або блузи з нагрудними виточками.

Основні мірки для побудови викрійки-основи сукні та блузи.

Базових мірок 3: обхват грудей, талії і стегон. Зафіксуйте талію шнурком і обов’язково перевірте його положення: він повинен проходити по спині і переду по одній лінії, паралельно підлозі. Від цього залежить те, наскільки правильно будуть виміряні довжина переду до талії, і довжина спини.

Обхват грудей. ОГ

Вимірюється по виступаючих точках грудних залоз. По спині метр повинен проходити строго паралельно талії. Чи не натягуйте метр, але й не допускайте зайвого об’єму — припуски на облягання, залежно від обраної моделі, задаються при побудові викрійки.

Обхват талії. ВІД

Вимірюється найвужча частина фігури так, щоб можна було дихати, але без додаткових сантиметрів.

Обхват стегон. ПРО

Вимірюється, зазвичай, на 18-22 см нижче талії, за максимальними точкам ширини стегон. Якщо є виступаючий живіт, то цей обсяг так само враховується.

Мірки спини.

Довжина спини до талії 1. Д СП1

Вимірюється від основи шиї до талії. Не забудьте про поставу.

Довжина спини 2. Д СП2

Вимірюється тільки в тому випадку, якщо сутулість яскраво виражена. Різниця між цими 2 мірками становить глибину горловини на спинці. Стандартна мірка — 1,5 -2 см. У літніх сукнях може бути довільною, а для жакета — 2,5.

Висота спини коса. У спк

На колажі вона позначена червоною стрілкою. Ця мірка дозволяє більш точно побудувати лінію плеча. Стандартний нахил — 2,5 см при побудові викрійки, необхідно коригувати: для фігури з похилими плечима нахил може бути 3-3,5, а для фігур спортивного типу, з прямими плечима — всього 1,5-2. При побудові викрійки жакета або пальто завжди враховуйте додатковий припуск на висоту подплечікі.

Ширина спини. Ш сп

Вимірюється приблизно на рівні 12-13 см від плеча, між точками пройми.

Мірки переду.

Довжина переду до талії. Д пт

Одна з важливих мірок. Вимірюється від основи шиї, по самим виступаючим точкам грудей, до талії, по прямій лінії. Для фігур з нормальною поставою, залежно від об’єму грудей, різниця між довжиною переду і спинки становить від 2 до 5 см, для повних фігур — 10-14, якщо груди — пишна. При сутулості довжина переду може бути менше, ніж довжина спинки.

Висота грудей. У гр

Важливо, як і мірку між центрами грудей, виміряти ретельно і правильно, якщо в обраної моделі є виточки. Вимірюється від основи шиї до центру грудей. Не забудьте рада № 2.

Центр грудей. Ц гр

Вимірюється між центрами. У тендітних фігур ця мірка складає всього 15-16 см, при 48 розмірі — 18-19, при повній грудей — 20-24. припуски в 2-3 см задаються при побудові викрійки.

Ширина грудей. Ш гр

Вимірюється так само, як і ширина спини.

Висота грудей коса. У ГРК

Контрольна мірка для правильної побудови нахилу плеча. Вимірюється від центру грудей до точки, де закінчується лінія плеча.

Додаткові мірки.

Глибина пройми. Г пр

Вимірюється від талії до пахвовій западини. При побудові викрійки віднімається 2-4 см, залежно від фасону і моделі. Для жакета — 3-3,5 см, для сукні — 2-2,5, для пальто може бути від 4 до 6. Коригувати глибину пройми доводитися завжди, але ця мірка дозволяє більш точно її побудувати, не зробивши високою, але й не поглибивши майже до талії.

Ширина плеча. Ш пл

Ви можете не повірити, але про те, де закінчується плече, у всіх уявлення різне. Тому я вимірюю від основи шиї до точки на лінії класичної пройми. Зменшити або збільшити довжину плеча можна залежно від фасону, але, в середньому, ця мірка дорівнює 11-14 см.

Обхват руки — «біцепси». О р

Вимірюється обхват руки на відстані 12-15 см від лінії плеча.

Обхват зап’ястя. О з

Мірка вимірюється тільки в тому випадку, якщо шиєте блузку, жакет або плаття з довгим рукавом. Припуск дається в залежності від моделі.

Мірки для викрійки штанів.

Довжина брюк для викрійки. Д бр

Вимірюється по боковому шву або спереду, від талії до підлоги. Це — базова мірка для побудови викрійки. Довжина самих штанів може вимірюється не тільки від талії. Якщо шиєте модель із заниженою талією, то, крім довжини брюк, не забудьте виміряти об’єм по лінії верху брюк. І «справжню» довжину, з урахуванням висоти підборів.

Висота сидіння. НД

Вимірюється від талії до сидіння стільця. Постарайтеся сидіти вільно і прямо. Мірка важлива для того, щоб штани сиділи ідеально, чи не розтягуючись, але й не звисаючи. Зовсім не обов’язково шити моделі тільки з поясом або обтачкой на талії, але моделювати штани необхідно на основі базової викрійки.

Довжина брюк по шаговому шву. Д бр крок

Вимірюється від паху до підлоги. Контрольна мірка для побудови викрійки. Різниця між мірками довжини брюк для викрійки і довжиною по шаговому шву, повинна бути дорівнює висоті сидіння. Не спитайте з «справжньої» довжиною моделі брюк.

На підставі цих мірок ви зможете побудувати базову викрійку-основу сукні, блузки, жакети і брюк.

Прочитати повністю: Джерело


Share →