Як правильно спроектувати дерев'яний будинок

Постійно займаючись проектуванням дерев’яних будинків, ми виробили певні правила, які повинні допомогти замовнику отримати саме те, що йому підходить. Адже, як правило, до нас обращаються люди, які намагаються вперше скласти проект свого будинку. Замовник просто не може врахувати всіх особливостей конструкції дерев’яного будинку, залежно проектування від розташування будинку на земельній ділянці і т.п. Найкраще, коли замовник і проектувальник добре розуміють один одного. Замовник бажає, а проектувальник реалізує бажання замовника по всім будівельним правилам.

Щоб правильно спроектувати дерев’яний будинок необхідно вирішити такі завдання:

Планувальне рішення 1-го і 2-го поверхів. При планування дерев’яного будинку необхідно враховувати всі наступні етапи проектування.

Перетин будинку (висота стель, вікон, цоколя, горища тощо).

Конструкція будинку — будинок повинен бути міцним, всі конструктивні елементи повинні бути надійно закріплені і пов’язані між собою.

Зовнішній вигляд будинку — він повинен бути красивим і гармонійним.

Несучі здатності стін, балок, фундаменту і рівномірний розподіл навантаження. Відсутність перевантаження на окремі частини зрубу.

Економічний розкрій колоди.

Вплив усадки зрубу при висиханні колоди. Вплив усадки зрубу на дахове покриття, ковзне кріплення крокв і т.п.

Розглянемо порядок виготовлення проекту будинку.

1. Замовник повинен приблизно уявити, який будинок йому потрібен, і в якому місці на земельній ділянці він цей будинок поставить.

2. Скласти набір приміщень. Наприклад:

Ганок 13,2 м2 Хол 19,6 м2

Тамбур (сіни) 8,5 м2 С / вузол 12,8 м2

Котельня 7,3 м2 Спальні (3шт) 19,6 м2

3. Розмістити кімнати в будинку краще наступним чином:

Перейти на сайт: Джерело


Share →