Як правильно чистити зуби електрощіткою

Вибір зубної щітки

Якщо ти готова дізнатися, як правильно чистити зуби, поради стоматолога з цього питання тобі дуже знадобляться. Перш за все, тобі знадобиться правильна зубна щітка. При виборі щітки зверни увагу на її розмір (він повинен дорівнювати довжині 2 – 3 зубів) і на жорсткість щетини. Жорстка щітка, звичайно ж, буде очищати зуби кілька ефективніше, але вона протипоказана, якщо у тебе хворі ясна або підвищена чутливість зубів. У цих випадках вибирай щітку з щетиною середньої жорсткості або м’яку.

Гарною якістю щітки є наявність в її щетині ворсинок різної довжини. Виступаючі вперед ворсинки краще проникають у важкодоступні місця зубного ряду, де зазвичай накопичується зубний наліт.

Багатьом здається, що всі проблеми з чищенням зубів можуть бути вирішені після придбання електричної зубної щітки. Дійсно, за допомогою електричної щітки ти зможеш почистити зуби більш ретельно. Але і з нею потрібно дотримуватися поради стоматолога по техніці чищення зубів. Крім того, електрична щітка надає велике навантаження на зуби, тому вона не рекомендується для постійного застосування. Періодично повертайся до перевіреної часом механічної щітці, зусилля якої ти зможеш контролювати.

Серед електричних зубних щіток існують також ультразвукові. Такі щітки відрізняються щадним впливом на зуби, тому що мають різні режими роботи. Під впливом ультразвуку повністю руйнується зубний наліт, очищаються ясенні кишені. Якщо для себе ти вибираєш ультразвукову зубну щітку, ретельно вивчи інструкцію з користування нею. Дія ультразвуку має бути суворо спрямованим, інакше замість користі він може нашкодити.

Не забувай, що навіть самої хорошої зубною щіткою не можна користуватися довго. Щоб правильно чистити зуби, міняй щітку кожні 3 місяці, щоб на ній не псувалися ворсинки і не скупчувалися мікроби.

Вибір зубної пасти

Якщо зубна щітка у тебе вже є, давай підберемо зубну пасту. При виборі пасти потрібно ґрунтуватися на її призначення – гігієну порожнини рота і профілактику захворювань зубів і ясен.

Вираженими лікувально-профілактичними властивостями володіють гелеві зубні пасти. До їх складу також входять речовини, які утворюють поверхневу плівку на зубі і затримують лікувальні компоненти. А ось кремоподібні (білі) зубні пасти володіють кращим очищує ефектом, оскільки містять абразивні речовини, похідні кальцію.

Оптимальним рішенням, щоб правильно чистити зуби є використання обох видів паст. Профілактичні (у тому числі гелеві) більше підходять для вечірнього використання, а гігієнічні пасти краще використовувати з ранку. Якщо на пасті вказано, що вона відбілююча, не використовуй її більше 2 тижнів. У такій пасті багато абразивних речовин, що травмують емаль зуба.

Техніка правильного чищення зубів

Перше і обов’язкове правило при чищенні зубів: вся робота щіткою повинна проводитися при розімкнутих зубах. Тобі потрібно буде послідовно обробити всі поверхні зубів. Робити це слід підмітати рухами в напрямку від ясен до ріжучого краю зубів (верхні зуби зверху вниз, а нижні – знизу вгору).

Чистку зазвичай починають з далеких зубів (молярів) нижньої щелепи. Спочатку оброби передню (щечную) поверхню зубів наступним чином:

— підмітають рухами проведи по найдальших зубам 5 – 10 разів;

— перестав щітку на наступні зуби і повтори ті ж самі рухи;

— поступово просуваючи щітку, аналогічним чином оброби всі зуби до протилежної сторони.

Після цього переходь на задню (мовний) сторону зубів нижньої щелепи. Не забудь, що їх теж потрібно обробити виключно знизу вгору, а не впоперек. Ці рухи знадобляться при чищенні жувальних поверхонь, чия черга настає наступної.

Після нижньої щелепи переходь до верхньої. Всі поради стоматолога з чищення зубів верхньої щелепи абсолютно такі ж, як і для нижньої, за винятком того, що рухи повинні бути в напрямку зверху вниз.

Після того, як ти опрацювала всі зуби, потрібно зімкнути щелепи і зробити масаж ясен. Його виконують легкими круговими рухами уздовж зубного ряду. Одночасно з цим можна зробити вібрацію щіткою, злегка притискаючи її до зубів. Це допоможе очистити міжзубні проміжки.

Навіть після правильного чищення зубів рекомендується додатково використовувати зубні нитки і ополіскувачі. Нитки допомагають краще очистити важкодоступні місця, а ополіскувачі надають освіжаючий і протизапальну дію.

Як правильно чистити зуби, відео

Якщо ти заплуталася в техніці, послідовності і кількості рухів зубною щіткою, докладну інструкцію по правильному чищенню зубів ти можеш подивитися на відео. Недарма кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів про це прочитати. Бережи свої зуби і дбай про них правильно!

Ірина Морозова. лікар стоматолог, спеціально для www.womansterritory.ru

Прочитати повністю: Джерело


Share →