Як правильно чистити зуби детям_1

У дитини прорізалися перші зубки, батьки радіють їх появи. Одночасно постає питання, як правильно чистити зуби дітям, і коли потрібно починати доглядати за зубами дитини. Починати привчати дитину чистити зубки треба відразу, як тільки вони з’явилися. Робити це треба правильно.

Процес чищення зубів необхідно зробити цікавим, захоплюючим, веселим. Дозвольте почистити дитині спочатку зуби вам, похваліть його, а потім самі почистіть зуби дитині. У ранньому віці чистити зуби годі й зубною щіткою, а спеціальними силіконовими щітками-напальчниками, які мама одягає на палець.

У віці півтора-двох років необхідно купити зубну щітку, дозвольте дитині вибрати щітку в аптеці або магазині самій дитині, вміло підштовхуючи його до правильного вибору, тоді щітка буде його улюбленою іграшкою. Вчити чистити зуби також краще в ігровій формі.

Застосування зубної щітки

Зубна щітка повинна бути яскравою, красивою, зручною і подобатися дитині. Перед використанням щітку треба обдати окропом, зубну щітку рекомендується міняти кожні 1-2 місяці. Розташовувати щітку у ванній кімнаті необхідно на досяжною для дитини висоті, вертикально. Для полоскання застосовувати індивідуальний стакан. Електричні щітки застосовуються тільки після зміни молочних зубів на постійні.

Техніка чищення зубів

Руху при чищенні зубів повинні бути вимітаючими. При чищенні зубів верхньої щелепи рухи спрямовані від кореня вниз, на нижній щелепі – від кореня вгору. Чистити потрібно як передню, так і задню поверхні зубів не треба забувати і про жувальних поверхнях, де застосовуються кругові і поздовжні руху.

Тривалість чищення становить у маленьких дітей до двох хвилин, у старших – трьох хвилин. Зуби ефективніше чистити двічі на день: вранці і ввечері.

Дитяча зубна паста

Зубна паста підбирається залежно від віку. Малюкам підійдуть паста, яку можна ковтати, так як діти ще не мають навичок полоскання рота. У старшому віці можна застосовувати зубну пасту з вмістом фтору. Але зубна паста повинна бути дитячої!

Допомагати чистити зуби дитині і контролювати його дії доведеться до 7-8 років.

Прочитати повністю: Джерело


Share →