Як правильно чистити зуби дитині

Дуже важливо стежити за здоров’ям зубів вашої дитини з самого дитинства. Щоб зуби вашого малюка були здоровими, їх потрібно регулярно чистити. Як правильно чистити зуби дитині? Читайте про це в Країні Рад.

Ми вже писали про те, що здоров’я молочних зубів не менш важливо, ніж здоров’я зубів постійних. Проблеми з зубами можуть вилитися в загострення інфекцій, захворювання шлунково-кишкового тракту, неправильну дикцію. Щоб всього цього уникнути, потрібно з раннього віку починати чистити зуби дитині.

Щоб зуби вашої дитини завжди були здоровими і міцними, дуже важливо правильно доглядати за ротовою порожниною і тримати її в чистоті. Країна Рад розповість вам, як правильно чистити зуби дитині .

Порада перша. Чим раніше — тим краще. Багато батьків скаржаться, що їхні діти вередують і не бажають чистити зуби, хоча вік у них вже досить свідомий. Найчастіше це трапляється тому, що батьки не привчали дитину до чищення зубів, вважаючи, що він ще занадто маленький. Потрібно привчати дитину до відчуття чищення зубів, як тільки почнуть різатися перші зуби. Звичайно, чистити зуби дитині зубною щіткою в цьому віці не можна, потрібно просто протирати їх м’якою і ідеально чистою серветкою.

Порада друга. Дітям — дитячі зубні щітки і пасти. Маленькій дитині можна чистити зуби зубними щітками, призначеними для дорослих — вони занадто великі, жорсткі і незручні для малюків. Спеціальні дитячі зубні щітки мають менший розмір і більш м’яку щетинку. Те ж стосується і зубних паст. «Дорослі» зубні пасти містять фтор. Якщо дитина проковтне таку пасту — можуть бути проблеми зі здоров’ям. Дитячі зубні пасти містять мінімум фтору, мають приємний присмак і запах. З яскравою щіткою і спеціальної пасти чистка зубів буде для дитини не повинністю, а задоволенням.

Порада третя. Не ухиляється! Чистити зуби дитині потрібно ретельно. Для правильного чищення зубів візьміть зубну щітку (ви пам’ятаєте: спеціальну, з м’якою щетиною) і видавіть на неї зубну пасту об’ємом приблизно з горошину. Не менше двох хвилин чистите внутрішню і зовнішню поверхню зубів. І не забудьте про мову! Чистити зуби дитині, як і дорослому, потрібно не менше двох разів на день.

Порада четверта. Дотримуємося гігієну між чистками. Протягом дня між зубами дитини можуть застрявати залишки їжі. Щоб підтримувати порожнину рота вашого малюка в чистоті, потрібно чистити зуби дитині за допомогою зубної нитки. Використовувати для вилучення залишків їжі зубочистки не рекомендуються: вони можуть пошкодити зубну емаль або травмувати ясна, небо і т.п. Привчайте дитину самостійно стежити за гігієною порожнини рота!

Порада п’ята. Харчуємося правильно. Регулярно чистити зуби дитині — це ще не все. Щоб зуби були міцними і здоровими, раціон дитини повинен бути повноцінними і збалансованим. Ваш малюк повинен обов’язково отримувати достатньо кальцію і вітамінів. Для зміцнення ясен добре давати дитині моркву і яблука (природно, в сирому вигляді та цілком).

Порада шоста. Не забуваємо ходити до стоматолога. Деякі дорослі і самі до стоматолога ходять рідко, і дітей до нього не водять. Причини і відмовки можуть бути різними: «Навіщо лікувати молочні зуби? Все одно ж випадуть! »Або« Моя дитина боїться стоматологів, не хочу завдавати йому психологічну травму! »Насправді, регулярні огляди у стоматолога раз на півроку просто необхідні. Щоб дитина не боялася лікаря, вам доведеться докласти деяких зусиль: важливо знайти саме «свого» фахівця, який зможе знайти підхід до вашої дитини і зробити огляд максимально комфортним. Можливо, вам доведеться заплатити за це в приватній клініці — але хіба здоров’я дитини цього не варто?

Як бачите, важливо не тільки правильно чистити зуби дитині. Потрібно з самого раннього віку стежити за здоров’ям його зубів. і тоді надалі у нього не буде ні найменших проблем не тільки з молочними зубами, але і з постійними.

Прочитати повністю: Джерело


Share →