Як правильно чистити зуби_2

Відео до статті

Чистити зуби вранці і ввечері стало для всіх звичною справою ще з самого дитинства. Батьки вчили нас цьому, коли ми були зовсім маленькими. Тому в дорослому віці ми і подумати не можемо, що чистимо зуби неправильно. А більшість людей дійсно не вміє це робити правильно. Той же карієс часто виникає завдяки невірним рухам щітки, нехай навіть найкращої зубною пастою. Сьогодні ми детально розповімо, як правильно чистити зуби.

Як правильно чистити зуби

Техніка:

  1. Почистимо правильно внутрішню поверхню зубів. Щоб почистити нижню щелепу, розташуйте зубну щітку близько до зубів збоку. А тепер слід повертати щітку вгору і вниз, не рухаючи її в сторони. Таким же чином необхідно почистити і зуби зверху.
  2. Щоб почистити передні зуби всередині, слід також рухати зубною щіткою у вертикальному напрямку вгору. Проводьте руху дуже акуратно, щоб не пошкодити ясна. Радять встановити щітку перпендикулярно передніх зубів, так буде набагато зручніше.
  3. Прийшов час почистити верхню поверхню зубів. Робити це треба також у вертикальному напрямку. Після того, як ми приставили щітку до зубів, можете починати рухати її головкою вгору і вниз. Закінчивши чистити одну ділянку зубів, переходите до іншого.
  4. Крім зовнішньої і внутрішньої сторін зубів є ще й жувальна їх частина (зверху). Чистити зуби в цій області необхідно рухами в сторони уздовж всіх зубів. Напевно, це ви робили завжди правильно.
  5. Під кінець процедури можете зімкнути зуби і зробити кругові рухи щіткою по зовнішній поверхні зубів.

Як можна було помітити, ніяких рухів уздовж зубів з зовнішньої і внутрішньої сторони не повинно бути! Багато роблять цю грубу помилку, яка може призвести до утворення карієсу та інших захворювань. Справа в тому, що при горизонтальних рухах зубної щітки уздовж вашого зубного ряду, вона заганяє весь наліт в проміжки між зубами, а не прибирає його. Щоб уявити, як правильно чистити зуби, дивіться техніку на відео і на картинках.

Правила — як чистити зуби

Як правильно чистити зуби дітям

Поспішаємо розвіяти міф про те, що чистити зуби дітям необов’язково. Дотримуватися гігієни порожнини рота потрібно вже з перших днів життя малюка. Коли зубки ще не прорізалися, протирайте порожнину рота дитини серветочками або ватяними дисками. Двох разів на тиждень буде достатньо. Після того як прорізалися зубки (на 2 роки), вчіть використовувати зубну щітку і пасту. Для дітей раннього віку намагайтеся купувати пасту без фтору, тому що малюки часто ковтають частина пасти. Міняйте зубну щітку через кожні 3 місяці. Головка щітки повинна бути маленькою, а щетина — м’якою.

Прочитати повністю: Джерело


Share →